Edukacja

Nauka gry na gitarze – co będzie Ci potrzebne?

Nauka gry na gitarze w zakresie podstawowym jest stosunkowo prosta. Dzięki opanowaniu tego instrumentu, możemy zagrać ulubione piosenki lub pośpiewać z przyjaciółmi przy ognisku. Instrument ten jest stosunkowo łatwy do przenoszenia, popularny a dzięki temu  łatwo można znaleźć nauczyciela do nauki gry na gitarze.

Rodzaje gitar

Większość osób poleca rozpocząć naukę gry na gitarze od gitary klasycznej. Jest ona najpopularniejszym typem gitary, aby zagrać większość piosenek, ważne jest opanowanie kilku podstawowych akordów. Wielu gitarzystów zaczyna naukę gry na gitarze właśnie od gitary klasycznej, a następnie szkoląc się w grze na gitarze basowej lub elektrycznej. Gitara basowa jest zazwyczaj czterostrunowa, choć są też modele o większej liczbie strun. Gitara basowa często jest wykorzystywana jako sesja rytmiczna zespołu, choć można się spotkać także z solowymi występami na tym instrumencie.

Miłośnicy muzyki rockowej i ciężkich brzmień z pewnością marzą o nauce na gitarze elektrycznej. Wybierając ten typ instrumentu, można zagrać klasyki rocka lub pomyśleć o własnym zespole muzycznym.

Z kolei gitara akustyczna ma czystszy oraz bardziej wyraźny dźwięk niż gitara klasyczna. Wynika to z jej budowy – strun stalowych, węższego gryfu i większego pudła rezonansowego. Nauka gry na gitarze akustycznej jest nieco łatwiejsza, gdyż węższy gryf ułatwia chwytanie akordów.

Samodzielna nauka gry na gitarze czy z pomocą nauczyciela?

Wielu gitarzystów jest samoukami i bez niczyjej pomocy nauczyło się grać na gitarze. W epoce internetu jest to o tyle łatwiejsze, że w sieci dostępne są kursy i filmy instruktażowe dla początkujących gitarzystów. Warto jednak wziąć pierwsze lekcje u nauczyciela bądź u znajomej osoby, która dobrze gra na gitarze. Dzięki temu nie popełnimy podstawowych błędów i wyrobimy w sobie dobre nawyki.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym