Edukacja

Jak nauczyć się programowania? Trzy źródła wiedzy

nauka-programowania

Zawód programisty stał się niezwykle pożądaną ścieżką kariery wśród młodych ludzi. Zapotrzebowanie na programistów jest obecnie bardzo duże, a wysokie zarobki stają się główną motywacją do zamiany kierunku rozwoju. Samo programowanie może sprawiać sporą radość, ponieważ skutkiem naszej ciężkiej pracy może być samodzielnie stworzenie strony internetowej czy aplikacji mobilnej. Jak zatem rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem?

Szkoła programowania to jedyne wyjście?

Są trzy główne źródła czerpania wiedzy programistycznej. Pierwsza to oczywiście specjalne kursy szkoleniowe, pod okiem specjalistów. Takie kursy różnią się od siebie językiem programowania oraz intensywnością nauki. Warto przejrzeć kilka ofert i wybrać te, które nie będą koligowały nam z pracą czy innymi obowiązkami. Koszt takich kursów jest zazwyczaj dość wysoki, jednak nabyta wiedza praktyczna pozwoli nam całkiem opanować zakres umiejętności. Chodząc systematycznie na zajęcia, otrzymujemy dużo motywacji, która jest niezwykle ważna na początku kariery w tej branży. Kursy trwają nawet kilka miesięcy, mogą być weekendowe lub w pełnym wymiarze godzin w tygodniu.

jak-programować

Czy studia programistyczne to dobry pomysł?

Będąc jeszcze na etapie wyboru swojej ścieżki kariery, jak najbardziej warto jest zdecydować się na konkretne studia, gdzie nauka programowania będzie codziennością. Jednakże, taka edukacja wymaga naszej uwagi i chęci, samo chodzenie na wykłady niestety niewiele pomoże. Mając do czynienia z językami programowania już od pierwszych kroków w dorosłym życiu, z pewnością dalsza nauka będzie stanowiła mniej problemów. Warto dobrze wykorzystać czas na studiach, udzielać się w dodatkowych zajęciach, czerpać wiedzę z różnych źródeł oraz stale być na bieżąco z nowinkami ze świata IT.

Samodzielna nauka programowania online

Najczęściej wybieraną opcją jest nauka online w domu. Wiele osób zmienia branżę i decyduje się na zostanie programistą. W Internecie jest naprawdę wiele kursów, również darmowych, które są w stanie nauczyć nam wszystkiego co jest niezbędne do rozpoczęcia pierwszej pracy jako programista. Dostępne są liczne kursy online, webinary i samouczki. Jednakże w przypadki tej ścieżki nauki, wymagana jest ogromna determinacja i motywacja, ponieważ nauki jest wiele, a kodowanie tylko co jakiś czas w wolnej chwili, może znacznie wydłużyć cały proces pozyskiwania wiedzy.

Przeczytaj także:  Co można zbudować z klocków? Sprawdź najpopularniejsze zestawy klocków LEGO dla całej rodziny
Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

  1. Avatar

    Krystian

    22 kwietnia 2021

    Szkoły programowania są ok, ale koszt kursu jest strasznie wysoki, a poza tym i tak trzeba siedzieć po godzinach i klepać kod. Śmieszą mnie osoby, które myślą, że zrobią sobie jakąś szkołę programowania i od razu będą dostawać 10 tys. na rękę.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym