Składany telefon – czy warto go kupić?

przez EduInfo 126 views0

Smartfony to obecnie nasze prywatne, przenośne komputery. Służą nam już nie tylko do realizowania połączeń głosowych, czy pisania SMS-ów, ale także do przeglądania internetu, robienia zdjęć, czy korzystania z kont na portalach społecznościowych. Wszechstronność smartfona odbiła się znacząco na wyglądzie urządzenia, które kiedyś było przecież tylko telefonem. Światowi producenci, aby zwiększyć komfort korzystania z funkcji smartfonów, z każdym rokiem zwiększają powierzchnię ekranu. Niestety cierpi na tym ergonomia urządzenia. Nie tak łatwo schować go już do kieszeni spodni, czy marynarki. Na szczęście technologia idzie naprzód i pojawiły się już rozwiązania, które łączą duży ekran z kompaktowością urządzenia. To telefony składane. Czy warto je kupić?

Od kilku lat na rynku są dostępne składane smartfony. Część z nich przypomina książkę, część kultowe składane telefony początku XXI wieku – zwane flipami. Na szczególną uwagę zasługują właśnie te drugie urządzenia. Łączą one bowiem nowoczesną technologię, w której wyprodukowany jest ekran urządzenia z estetyką i minimalizmem.

Od czego to się zaczęło?

Pierwsze składane smartfony, choć zachwycały swoim wyglądem, technicznie odstawały od „tradycyjnej” nieskładanej konkurencji. Nowoczesna technologia wyświetlacza takiego urządzenia nie szła w parze z „flagowymi możliwościami”. Producenci szli na kompromis, aby cena urządzenia nie była zbyt wysoka. Choć to pojęcie względne. Za pierwsze tego typu urządzenia musieliśmy bowiem zapłacić nawet 9 tys. zł. Niewielu decydowało się więc na jego zakup. Dziś wiele się zmieniło.

Składane smartfony dzisiaj

Dziś, kiedy producenci smartfonów dopracowali technologię składanych wyświetlaczy, a postęp technologiczny wymusił spadek cen używanych do ich produkcji komponentów, składane smartfony w niczym nie ustępują innym flagowcom. Na ich pokładzie znajdziemy najlepsze dostępne na rynku procesory, gwarantujące płynność działania oraz topowe aparaty fotograficzne, dzięki którym w najwyższej jakości uwiecznimy ważne dla nas chwile. Podsumowując, dziś śmiało można kupić składany smartfon i mieć pewność, że pod każdym względem będzie to najlepszy i co ważne modny sprzęt.

Jednym z przykładów tego typu urządzeń na rynku jest nowy składany telefon Huawei P50 Pocket. Na jego pokładzie znajdziemy między innymi 8 rdzeniowy, najnowocześniejszy obecnie procesor Snapdragon 888, zestaw 4 topowych aparatów fotograficznych oraz wytrzymałą baterię o pojemności 4000 mAh – a to tylko niektóre jego funkcje. Bardzo ważny jest też bardzo wytrzymały, składany wyświetlacz OLED wyprodukowany w technologii True-Chroma gwarantujący niezapomniane wrażenia wizualne. Po rozłożeniu wyświetlacz ma 6,9 cala, ale dzięki temu że urządzenie jest składane, można je łatwo schować do kieszeni spodni, czy marynarki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>