Mobilna fotografia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartfona?

przez EduInfo 78 views0

Mobilna fotografia na dobre zadomowiła się w naszym codziennym życiu. To dzięki niej nasze profile na Facebooku czy Instagramie wyglądają atrakcyjnie. Dzięki aparatom wbudowanym w telefon możemy uchwycić każdą ważną dla nas chwilę. Z każdym rokiem jakość zdjęć wykonywanych przez smartfony rośnie. Dziś są one wykorzystywane już nie tylko prywatnie, ale także jako narzędzie pracy fotografa, czy dziennikarza. Na co zwrócić uwagę jeśli chcemy kupić dobry, fotograficzny smartfon?

Dzięki postępowi technologicznemu dziś każdy z nas może zostać fotografem. Pozwalają na to aparaty wbudowane w nasze smartfony. Nie każde jednak dostępne na rynku urządzenie pozwoli zrobić zdjęcia, którymi będziemy chcieli się pochwalić przed znajomymi. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze smartfona, jeśli chcemy wykonywać nim dobre zdjęcia?

Przede wszystkim ważny jest zestaw zastosowanych soczewek. Dziś to już nie jeden aparat, ale kilka, połączonych w ekosystem. Aparaty wzajemnie się uzupełniają, a sztuczna inteligencja łączy wykonane za ich pomocą zdjęcia w jeden obraz – szczegółowy, wolny od cyfrowych szumów, z piękną kolorystyką. Przy wyborze nowego modelu smartfona warto więc zwrócić uwagę na sprzętową część specyfikacji urządzenia. Ważne są tu nie tylko parametry tak zwanego aparatu głównego, ale także tych pomocniczych. Osoby, które lubią robić tak zwane selfie, powinny także sprawdzić jakie możliwości ma przedni aparat.

Aby aparaty mogły działać płynnie, smartfon powinien być wyposażony także w dobry procesor. To on odpowiada za szybkość działania urządzenia. Jeśli nasz nowy nabytek będzie miał dobry, nowoczesny procesor robienie zdjęć i późniejsza ich obróbka – na potrzeby publikacji w sieci będzie czystą przyjemnością.

Bardzo ważny dla „mobilnych fotografów” jest także wyświetlacz. Powinien być duży i czytelny nawet w świetle słonecznym. Takie standardy zdecydowanie zapewni nam technologia OLED. Ważna jest także pojemność baterii oraz możliwość szybkiego naładowania smartfona.

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń spełniających te kryteria. Jeśli jednak szukamy produktu sprawdzonej firmy, która już niejednokrotnie podbiła serca miłośników mobilnej fotografii, to Huawei p50 pro będzie idealnym wyborem.

Telefon został wyposażony w zestaw 4 aparatów – Główny o matrycy 50 MP działającej w technologii True-Chroma z optyczną stabilizacją obrazu. Jest ona wspomagana przez aparaty dodatkowe: ultraszerokokątny 13 MP, teleobiektyw 64 MP oraz aparat pomocniczy czarno-biały o matrycy 40 MP. Na pokładzie znajdziemy także najnowszy 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 888, świetny wyświetlacz OLED o powierzchni 6,6 cala wyświetlający barwy w technologii True-Chroma oraz pojemna bateria 4369 mAh. Telefon oferuje także szybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe.

Co ważne, w zestawie sprzedażowym znalazło się miejsce na ładowarkę oraz ochronne etui.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>