Zdrowie Zdrowie i uroda

Bakteryjne infekcje pochwy – przyczyny i leczenie

infekcja pochwy przyczyny objawy

Infekcje intymne mogą przydarzyć się praktycznie każdej kobiecie. Dlatego tak ważne jest to, aby wiedzieć, jakie są ich przyczyny, objawy i sposoby leczenia. W tym artykule skupiamy się na infekcjach intymnych o podłożu bakteryjnym. Co warto o nich wiedzieć? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie są przyczyny zakażeń bakteryjnych?

Zakażenia bakteryjne, podobnie jak inne infekcje intymne związane są z zaburzeniami równowagi flory bakteryjnej pochwy. W przypadku omawianych zakażeń za infekcję odpowiadają patogeny w postaci „złych” baterii, które rozwijają się w pochwie, kiedy powstaną dla nich korzystne warunki. Rozwojowi infekcji bakteryjnych mogą sprzyjać:

  • krwawienia miesięczne;
  • wcześniejsze infekcje pochwy;
  • zmiany hormonalne;
  • osłabienie organizmu.

Jakie są objawy infekcji intymnych o podłożu bakteryjnym?

Infekcje intymne wywołane bakteriami najczęściej objawiają się:

  • upławami – w przypadku zakażenia na tle bakteryjnym upławy zmieniają zapach i kolor. Mogą być żółte, lekko brązowe lub nawet różowate;
  • pieczeniem, świądem i obrzmieniem okolic intymnych;
  • trudnościami przy oddawaniu moczu;
  • bólem w czasie stosunku seksualnego.

Jak leczy się infekcje bakteryjne pochwy?

W celu wyleczenia infekcji bakteryjnych pochwy należy udać się do lekarza ginekologa, który po potwierdzeniu podłoża infekcji przypisze odpowiednie lekarstwa – najczęściej konieczna jest antybiotykoterapia. Wspierająco do kuracji przypisanej przez lekarza, warto stosować produkty probiotyczne, które zawierają szczepy bakterii kwasu mlekowego. Pozwala to na odbudowanie korzystnej flory bakteryjnej w pochwie.

Więcej na temat działania preparatów probiotycznych w leczeniu infekcji intymnych można przeczytać na stronie piramidazdrowiaintymnego.pl.

Jak uniknąć infekcji intymnych?

Infekcji intymnych na tle bakteryjnym można uniknąć przede wszystkim odpowiednio dbając o swoją higienę. Do mycia miejsc intymnych najlepiej używać specjalistycznych płynów lub żeli – nigdy mydła czy żelu do mycia całego ciała. Ważna jest też dobrze dobrana bielizna, która powinna być przewiewna i nieobciskająca. Wspierająco w profilaktyce infekcji intymnych również warto przyjmować specjalne probiotyki.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –