Zdrowie Zdrowie i uroda

Stres w pracy – jak go zmniejszyć?

Stres może być przyczyną wielu chorób, w tym depresji, jego natężenie nasila się w okresie jesienno-zimowym. Warto zapobiegać objawom stresu zanim przerodzi się on w coś poważniejszego, co może przeszkodzić nam w rozwoju osobistym, a co gorsza w wykonywaniu codziennych obowiązków w pracy.

Brak skupienia, wybuchy gniewu, zdenerwowanie, przemęczenie, objawy typu, że nic nam się nie chce, ciągłe myśli związane z pracą, z tym, co jeszcze musimy zrobić, co poprawić dnia następnego. Warto powiedzieć w takim przypadku sobie stop i zacząć od początku, zostawić stres w pracy za sobą, tym razem podchodząc do wszystkiego z pewnym dystansem. Po pierwsze postarajcie się być bardziej kreatywni i asertywni, wykorzystajcie to, co umiecie najlepiej. Co jest ważne podczas pracy, żeby stała się dla Was mniej stresująca i bardziej przyjemna?

Komunikacja międzyludzka

Nauczcie się stosownej komunikacji z ludźmi, w tym przekazywania istotnych informacji w spokojny sposób, zwięzły, konkretny, i na temat. Nauczcie się wywierać na ludziach wpływ, który będzie owocował podczas dalszej współpracy.

kurs szybkiego czytania

Sen

Sen ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli nie dostarczacie swojemu organizmowi wystarczającej ilości snu, organizm nie ma możliwości pełnej regeneracji, co w wyniku odbija się na naszym zdrowiu, jak również potęguje stres.

Kawa i energetyki

Zapomnijcie o kawie, czy napojach energetycznych po powrocie do domu, a nawet piciu ich nadmiernej ilości w ciągu dnia. Ponieważ takie zabiegi mogą wpłynąć na Wasz spokojny i długi sen oraz regenerację przed kolejnym dniem pracy. Co więcej nadmierne spożywanie płynów pobudzających, w tym kawy wypłukuje magnes z organizmu, co przyczynia się bardzo często do nasilenia i utrzymania stresu. Pojawiają się również trudności z przyswajaniem nowej wiedzy, ze skupieniem, jak również mamy przez to gorsze samopoczucie.

Przeczytaj także:  Jakie badania wykonać przed zabiegiem in vitro?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –