Edukacja

Jak wybrać kurs szybkiego czytania dla siebie?

kurs szybkiego czytania

Czas to pieniądz. Żeby mieć go jak najwięcej, warto przyspieszyć pewne czynności, na przykład czytanie. Sposobem może być kurs szybkiego czytania. Na rynku ofert nie brakuje. Trzeba tylko wybrać odpowiednią dla siebie.

Długi kurs czy podstawy

Zanim zainwestujesz pieniądze, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz i z jakimi treściami najczęściej się mierzysz. Może nie musisz konsumować aż tak dużo treści i wystarczy tylko poznać kilka ćwiczeń i regularnie je wykonywać, aby po czasie zwiększyć szybkość czytania? A może rzeczywiście codziennie masz tyle tekstów do przeczytania, że niezbędny będzie profesjonalny kurs szybkiego czytania?

Tylko praktyka

Jeżeli zachodzi pierwsza z opcji, być może wystarczy tylko jednodniowe szkolenie, na którym poznasz kilka prostych ćwiczeń, chociażby na poszerzenie pola widzenia, na szybsze skanowanie tekstu. Ważne jest jednak to, aby mieć bezpośredni kontakt z kimś, kto szybkie czytanie ma opanowane, jest ekspertem w tej dziedzinie. Taka osoba będzie w stanie prawidłowo pokazać ćwiczenia, wyeliminować błędy. Z książek, skryptów nie da się tego nauczyć. Konieczna jest praktyka. Grać w piłkę też nie nauczysz się z książek.

Jeśli codziennie musisz czytać mnóstwo tekstów, bo na przykład wymaga tego od ciebie zakres obowiązków, do tego musisz je dobrze zrozumieć, konieczny będzie profesjonalny, intensywny kurs szybkiego czytania, z osobą umiejącą doskonale uczyć, mającą duże doświadczenie w tej dziedzinie. Naśladując wysokiej klasy eksperta, lepiej i szybciej nauczysz się szybciej czytać. Taki nauczyciel szybko dostrzeże, jakie są twoje słabe strony i będzie wiedział, jaką metodę zastosować, aby je wyeliminować.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym