Biznes i praca Praca

Jak zarobić pieniądze w Internecie?

Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego, jak szybkie zarabianie dużych pieniędzy bez ryzyka utraty zainwestowanych środków. Zarówno w przypadku tradycyjnego zarabiania, jak i tego przez Internet podstawą jest solidna praca. W takim razie, na czym można zarobić w sieci?

Możliwości, które daje nam Internet, są ogromne – mamy dostęp do przeróżnych materiałów i sposobów na spieniężenie swoich umiejętności.

Pamiętaj jednak, że bez zaangażowania oraz regularności nie uda Ci się zarobić w internecie, a tym bardziej w realnym świecie.

Twoje zarobki będą zależeć od wkładu w wykonywanie zadanie. My przygotowaliśmy listę sposobów na to jak zarobić w internecie, ale to od ciebie zależy czy efektywnie ją wykorzystasz.

Twórz własne produkty

Podstawą tej metody jest wykorzystanie własnych umiejętności, tworzenie własnego produktu, a następnie sprzedaż towaru lub usługi. To najlepszy sposób na budowanie relacji  z klientami i tworzenie podstaw własnej firmy.

Możesz zacząć od:

 1. Robienia zdjęć
 2. Pisania skryptów i oprogramowań
 3. Tworzenia stron internetowych
 4. Przygotowania e-booków i kursów
 5. Tworzenia szablonów
 6. Pisania tekstów lub komentarzy

 

W ten sposób zarabiasz na własnej wiedzy i doświadczeniu. W większości przypadków będziesz potrzebować dostępu do specjalistycznych narzędzi – programów, aparatu oraz oczywiście stałego dostępu do sieci.

Ostatnio bardzo popularnym sposobem na zarabianie w sieci stało się tworzenie aplikacji mobilnych oraz gier na telefony komórkowe.

Zarabiaj na własnym portalu

Jeśli jesteś pasjonatem i masz wiedzę to dobry początek do założenia bloga lub portalu, na którym nie tylko możesz zamieszczać reklamy, ale przede wszystkim zaczynasz współpracę z różnymi firmami. Pamiętaj jednak, że zarabianie na własnej platformie wymaga czasu i dużego zaangażowania. Dużo więcej niż w przypadku wyżej przedstawionych sposobów.

Najważniejsza będzie cierpliwość, zaangażowanie i rzetelna praca polegająca na zdobywaniu odbiorców, budowaniu z nimi trwałej relacji, a następnie rozpoczęcie współpracy z firmami.

Wiemy, że tworzone są specjalne platformy blogowe, które skupiają zarówno twórców, jak i reklamodawców, aby ułatwić nawiązanie kontaktów biznesowych. Warto przyjrzeć się ich ofercie, jeśli masz już jakieś grono stałych odbiorców.

Inną formą tworzenia treści jest stworzenie kanału w serwisie YouTube, gdzie możesz prowadzić różne podcasty, poradniki czy prezentować swoje treści, które oczywiście przyciągną obserwatorów.

Ważnym punktem w tej kategorii jest gromadzenie i budowanie nie tylko zasięgów, ale również bazy mailingowej.

Handel w internecie

Jeśli masz smykałkę do handlu, możesz otworzyć własny sklep on-line lub skorzystać z jednej z platform, np. allegro. W ten sposób sprzedasz najróżniejsze produkty, a przy dobrym zarządzaniu i marketingu naprawdę uda Ci się osiągnąć sukces. Pamiętaj, że przy prowadzeniu sklepu będzie ci potrzebna księgowość online, ponieważ przy większych miesięcznych przychodach jesteś zobowiązany do odprowadzania podatku.

Przy trochę mniejszym zapale wystarczy wystawić rzeczy, których nie używasz na aukcji. W ten sposób pozbędziesz się niepotrzebnych produktów i przy okazji zarobisz.

Na aukcjach możesz też wystawić rękodzieło kub swoje produkty.

Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego, jak szybkie zarabianie pieniędzy w internecie. Także hasła w stylu zarabiam w sieci osiem tysięcy miesięcznie za wstawianie linku lub klikanie w baner jest nieprawdą. Jeśli podchodzisz do tego w tych kategoriach, niestety będziemy musieli Cię rozczarować.

Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

 1. Avatar

  Tomini

  14 października 2015

  jeśli to nowy produkt/marka – trzeba pomyśleć o podstawach, czyli zbudowaniu tej marki.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Nowy kierunek studiów FinTech
Biznes Biznes i praca

Zakładasz biznes? Z kim warto współpracować?

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy będziesz musiał zatrudnić pracowników lub rozpocząć z kimś współpracę partnerską. Na co warto zwrócić
Biznes i praca Praca

Jak skutecznie rozwiązać umowę o pracę?

Warto przed podpisaniem umowy o pracę dokładnie zapoznać się z wszystkimi obowiązkami, jakie nakłada na nas taka umowa oraz sprawdzić,