Biznes i praca Nowości

Kalkulatory pożyczek gotówkowych — jak obliczyć swoją ratę?

Kalkulatory pożyczek gotówkowych

Chcesz pożyczyć pieniądze na dowolny cel, unikając stosu formalności i skomplikowanych procedur? Sięgnij po niedrogą pożyczkę gotówkową! W artykule wyjaśnimy, czym jest w praktyce i kto może ją dostać. Podpowiemy także, jak przy pomocy kalkulatora pożyczki gotówkowej wyliczyć miesięczną ratę finansowania.

Pożyczka gotówkowa jest jednym z najpopularniejszych produktów finansowych dostępnych w większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Sięgając po pożyczkę gotówkową, pożyczysz pieniądze na dowolny cel, a spłatę rozłożysz na wygodne miesięczne raty dostosowane do swoich możliwości finansowych.

Ile możesz pożyczyć w ramach pożyczki gotówkowej?

Maksymalne kwoty pożyczek gotówkowych wahają się od kilkunastu aż do kilkuset tysięcy złotych. To, ile pieniędzy będziesz mógł pożyczyć, zależy jednak nie tylko od wskazanych przez pożyczkodawcę limitów, ale także od Twojej zdolności kredytowej, czyli zdolności do terminowej spłaty zobowiązania. Pożyczkodawca wylicza zdolność kredytową na podstawie informacji zawartych we wniosku, dodatkowych dokumentach oraz ogólnodostępnych bazach (np. w bazie BIK), a największy wpływ na nią mają:

 • kwota pożyczki;
 • wiek pożyczkobiorcy;
 • wysokość i źródło dochodów;
 • liczba osób na utrzymaniu;
 • miesięczne koszty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego;
 • saldo aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek;
 • limity na kartach kredytowych i liniach debetowych;
 • historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej.

Kto może dostać pożyczkę gotówkową i jakie dokumenty będą potrzebne?

Pożyczkodawcy nie stawiają wnioskującym o pożyczki gotówkowe wygórowanych wymagań. Aby pozyskać dodatkowe środki, musisz być osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych, dysponować dowodem osobistym, numerem PESEL oraz wymaganą przez pożyczkodawcę zdolnością kredytową. To, jakie dokumenty będziesz musiał dostarczyć, zależy przede wszystkim od kwoty finansowania oraz wewnętrznych procedur stosowanych przez instytucje finansowe. W przypadku niewielkich kwot często wystarczy jedynie dowód osobisty i wyciągi z konta bankowego lub roczne zeznanie podatkowe PIT. Przy wyższych kwotach niezbędne jest dostarczenie dokumentów potwierdzających wysokość i źródło dochodu. Zanim złożysz wniosek o pożyczkę gotówkową i zaczniesz gromadzić potrzebne dokumenty, upewnij się, że miesięczna rata nie obciąży nadmiernie Twojego konta. Nadmierne obciążenie budżetu szybko przysłoni radość ze zrealizowanych przy pomocy pożyczki celów, generując stres i frustrację.

Kalkulator pożyczki gotówkowej — jak z niego skorzystać?

Jeśli rozważasz wzięcie pożyczki gotówkowej, pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy dodatkowe zobowiązanie nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu. Spłata pożyczki, na którą zwyczajnie Cię nie stać, może być przyczyną potężnych problemów z płynnością finansową i zadłużenia. Od czego zacząć?

 • Oszacuj, ile gotówki potrzebujesz na realizację swoich marzeń i planów.
 • Przeanalizuj swoje miesięczne wydatki i oblicz, ile pieniędzy w skali miesiąca jesteś w stanie przeznaczyć na spłatę pożyczki.
 • Skorzystaj z bezpłatnego internetowego kalkulatora pożyczki gotówkowej, aby dowiedzieć się, ile wyniesie kwota miesięcznej raty. Aby precyzyjnie wyjaśnić, jak działa to proste w obsłudze narzędzie, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim kalkulator pożyczki gotówkowej oferowanej przez Kasę Stefczyka.
 1. Aby wyliczyć, jaką kwotę miesięcznej raty zapłacisz, wejdź na https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-gotowkowa.
 2. Przy pomocy suwaków ustaw preferowaną kwotę pożyczki oraz preferowany okres spłaty.
  Na podstawie wskazanych przez Ciebie parametrów kalkulator wyliczy kwotę miesięcznej raty oraz RRSO. Przedstawi także szacunkowe koszty finansowania: kwotę prowizji, wartość oprocentowania oraz całkowity koszt kredytu.
 3. Jeśli wyliczona przez kalkulator rata okaże się zbyt duża, możesz wydłużyć okres spłaty, zmieniając położenie suwaka liczba rat (miesiące). Pamiętaj jednak, że efektem takiego ruchu będzie wyższy całkowity koszt kredytu.

Dzięki pożyczce gotówkowej możesz realizować plany i marzenia pomimo braku oszczędności. Aby decyzja o sięgnięciu po finansowanie przyniosła jedynie korzyści, przed złożeniem wniosku skorzystaj z kalkulatora pożyczki gotówkowej i upewnij się, że dodatkowe zobowiązanie nie obciąży nadmiernie Twojego konta.

Źródło:

https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Nowy kierunek studiów FinTech
Biznes Biznes i praca

Zakładasz biznes? Z kim warto współpracować?

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy będziesz musiał zatrudnić pracowników lub rozpocząć z kimś współpracę partnerską. Na co warto zwrócić
Biznes i praca Praca

Jak skutecznie rozwiązać umowę o pracę?

Warto przed podpisaniem umowy o pracę dokładnie zapoznać się z wszystkimi obowiązkami, jakie nakłada na nas taka umowa oraz sprawdzić,