Leczenie kanałowe – kiedy musisz je rozważyć i na czym polega?

przez EduInfo 4 692 views0

Nie da się ukryć, że leczenie kanałowe nie jest zbyt lubianym przez pacjentów zabiegiem. Kiedy występuje konieczność tego typu zabiegu i czy faktycznie jest bolesny?

Nowoczesna stomatologia

Warto od razu zaznaczyć, że w ostatnich latach stomatologia bardzo mocno się rozwinęła i taka wizyta wcale nie musi okazać się bolesna dla pacjenta. Przede wszystkim należy tutaj zwrócić uwagę na nowoczesne metody znieczulenia, które są niezwykle skuteczne i pozwalają zapomnieć o bólu.

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

Jeśli miazga zęba, która odpowiada za połączenie nerwowe i krwionośne ulega stanowi zapalnemu, to wtedy leczenie kanałowe może być ostatnim ratunkiem dla zęba. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w przypadku nieleczonej próchnicy czy też innych uszkodzeń.

Co więcej, niekoniecznie może to być związane z niewłaściwą higieną jamy ustnej. Jeśli zmiany chorobowe pójdą tak daleko, że klasyczne metody leczenia nie działają, to wtedy warto jest zdecydować się na wspomniane wyżej czyszczenie kanałów.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.estetyka.opole.pl/.

Co należy wiedzieć?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że po wykonaniu tego typu zabiegu ząb będzie martwy. Usuwane są bowiem z niego tkanki, które odpowiadają za unerwienie i ukrwienie. Niemniej jednak takie postępowanie jest konieczne jeśli zależy nam na tym, aby uratować zęba i powstrzymać stan zapalny, który może powodować potworny ból.

Jeśli leczenie kanałowe zostanie dobrze wykonane, to przez kolejne lata nie będziemy musieli martwić się o naszego zęba.

Czy leczenie kanałowe boli?

To najczęstsze pytanie, które pada z ust pacjentów dowiadujących się o konieczności leczenia kanałowego. Większość zabiegów nie jest w żadnym wypadku bolesna dla pacjenta, bowiem odbywają się one pod precyzyjnym znieczuleniem. Jedynie w sporadycznych i  bardziej skomplikowanych przypadkach pacjenci mogą odczuwać delikatny dyskomfort.

Nie warto zwlekać z decyzją o poddaniu się leczeniu kanałowego, ponieważ może to doprowadzić do poważnych powikłań. Wtedy z kolei jedynym rozwiązaniem może być już tylko wyrwanie zęba, a tego zapewne nie chcesz.

Jak więc widzisz, nie jest to wcale takie złe, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim nie należy się bać. Wybierz się do dobrego stomatologa, który bardzo dokładnie objaśni cały zbieg i właściwie go wykona.

Jak już mówiliśmy, lepiej jest nie zwlekać z tego typu zabiegami, ponieważ potem może być już za późno na podejmowanie jakiegokolwiek leczenia i jedyną opcją będzie wyrwanie chorego zęba. Właśnie z tego powodu, jak najszybciej, jeśli tylko pojawia się ból zgłoś się do specjalisty i staraj się poprawić kondycję swojego uzębienia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>