Edukacja

Współczesne problemy edukacyjne w Warszawie

kurs szybkiego czytania warszawa

Warszawo! Wstań z kolan! Brzmi jak historyczne nawołanie do powstania? Bynajmniej wojna naszej stolicy jeszcze nie zagraża. Niestety – są ofiary. Oczywiście ofiary systemu edukacji, którymi są uczniowie na wszystkich poziomach szkolnictwa. Fakty są takie, że poziom nauki w stolicy drastycznie spada z roku na rok. Na szczęście można temu zaradzić. W jaki sposób? O tym jest dzisiejszy artykuł.

W artykule dowiesz się:

Brutalne statystyki

Kursy oraz szkolenia szybkiego czytania i zapamiętywania w Warszawie są odnotowane w wysokich liczbach. Niestety często są to szkolenia dotyczące tak zwanej pietruszki. Zmanierowany coaching, psychologiczne truizmy i niepoprawny optymizm… Tak w skrócie można podsumować kursy, które dzieją się w stolicy kraju. W gąszczu tych szkoleń zapominamy o absolutnym fundamencie.

Jest nim kurs szybkiego czytania więcej niż edukacja, to blog dzięki któremu możemy odkryć tajniki szybkiego i skutecznego czytania. Rodzi się pytanie – skuteczne czytanie?

A co to?

Skuteczne czytanie to zdolność segregowania i wychwytywanie najistotniejszych treści. Następnym krokiem jest odpowiednia interpretacja, a etapem ostatnim – skuteczne zapamiętanie. Toteż kurs znajduje uznanie w oczach wszystkich osób bez względu na wiek, płeć, zawód, czy status społeczny. Nie trudno domyślić się, że jest przede wszystkim popularyzowanie wśród uczniów, ponieważ ma znaczący wpływ na ich ścieżkę edukacyjną.

Przeczytaj także: Jak wybrać kurs szybkiego czytania?

Światełko w tunelu

Okazuje się, że kurs szybkiego czytania jest coraz bardziej popularny wśród uczniów, nauczycieli i rodziców w wielu miastach w Polsce. Np. W Katowicach, czy Krakowie odnotowano znaczny postęp w rozwoju, co miało bezpośrednie przełożenie na uzyskanie wyższych wyników w nauce. Pozostaje mieć pobożne życzenie, aby do tych miast nawiązała także nasza piękna Warszawa. Stąd na koniec apel – Warszawo! Ucz się szybkiego czytania, to rozwija!

Przeczytaj także:  Rakieta Falcon Heavy leci w kierunku Marsa!
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym