Moda

Kształt twarzy a okulary przeciwsłoneczne – jak wybrać?

Okulary często stanowią nieodłączny element wiosennego czy letniego ubioru. Zdarza się, że mamy ich całą kolekcję w różnych kolorach i kształtach, żeby móc dopasować jedne z nich do wybranej kreacji na dany dzień. Zanim jednak takie okulary kupimy długo stoimy przed lustrem w sklepie i przymierzamy, w jakich wyglądamy najlepiej.

Wybierz kształt okularów

Zanim postanowisz kupić okulary ustal, jaki kształt ma twoja twarz – zaoszczędzisz wiele czasu

Każdy z nas zaoszczędziłby wiele czasu gdyby dowiedział się, jakich kształtów oprawek unikać, a w jakich byłoby mu dobrze. Ważnym krokiem, zanim wybierzemy się do sklepu jest ustalenie, jaki jest nasz kształt twarzy, a następnie wybieranie wyłącznie spośród takich okularów, jakie są nam przypisane.

Twarz okrągła, trójkątna czy kwadratowa

Wybierz oprawki dla siebie:

  • Osoby posiadające twarz okrągłą (taka sama wysokość i szerokość twarzy, z niskim czołem) powinny wybierać okulary kwadratowe lub prostokątne, aby wyszczuplić kształt twarzy.
  • Jeżeli Twoja twarz jest kwadratowa (masz mocno zarysowaną i szeroką szczękę oraz szerokie czoło) wybieraj okulary o okrągłym kształcie- mogą być to przykładowo pilotki, ale także możesz nosić okulary w kształcie kocich oczu
  • Dla twarzy trójkątnej przeznaczone są okulary, które optycznie zmniejszą szerokość skroni. Mogą być to, więc tak zwane patenki, czy okulary w kształcie motyla.
  • Najłatwiejsze zadanie czeka na osoby i szczupłej, podłużnej twarzy. Każda taka osoba może szaleć podczas wyboru swoich okularów. Niemal każdy kształt oprawek będzie korzystnie na niej wyglądał. Należy jedynie uważać na ich rozmiar, aby nie sprawiły, że twarz jeszcze bardziej się wydłuży.
Przeczytaj także:  Najmodniejsze fasony damskich szpilek
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Moda

Najlepsze swetry damskie na zimę

Swetry damskie są wyśmienitym doborem konfekcji na okres jesienno – zimowy. Możemy wyróżnić kilka gatunków swetrów chętnie zakładanych przez kobiety
Moda

Rękawiczki skórzane – jakie kupić?

Rękawiczki skórzane mają wiele przymiotów, których nie posiadają opcjonalne wersje rękawic na zimę. Można powiedzieć o nich wiele, a co