Kosmetyki Zdrowie i uroda

Kosmetyki na bazie oliwek – dlaczego pomagają suchej skórze?

Jeszcze do niedawna istniało przekonanie, że kosmetyki na bazie oliwek nadają się tylko i wyłącznie na włosy. Tymczasem na przestrzeni kolejnych lat zauważono, że bez większych problemów można aplikować je również w innych miejscach, np. na twarzy. Szczególnie zaleca się jej używanie wszystkim osobom, które mają suchą skórę.

Dlaczego oliwki?

Oliwa z oliwek to bardzo delikatna konsystencja o działaniu antybakteryjnym. Nie podrażni ona skóry, tylko może jej dodatkowo pomóc złagodzić suchość oraz drobne podrażnienia. Świetnie nadaje się jako olejek do ciała, jednakże pielęgnować możemy nią również paznokcie. Należy jednak zwracać uwagę na to, żeby dobrać jak najlepszą gatunkowo oliwę, gdyż tylko wtedy można liczyć na jej najlepsze działanie. Zdecydowanie unikajmy takiej, która jest najtańsza, bo często jest tam zaledwie kilka procent oliwy.

Naturalne kosmetyki

Jeśli ktoś nie lubi używać oliwy w najczystszej postaci, to można zdecydować się na kosmetyki, które są oparte właśnie na tym składniku. Niemniej jednak warto zawsze dokładnie czytać wszystkie etykiety, ponieważ wtedy masz pewność, że dany kosmetyk faktycznie zawiera oliwę z oliwek oraz jest bez konserwantów. W innym wypadku niestety nie polecamy kupowania, ponieważ będzie to tylko strata pieniędzy.

Gdzie kupować kosmetyki na bazie oliwek?

Przede wszystkim w sprawdzonych sklepach z produktami naturalnymi. To właśnie tam oferowane są produkty, które nie zawierają żądnych barwników, substancji konserwujących itd. Dzięki temu ich działanie jest bardzo dobre, jak również nie uczulają. Bardzo dobrze natłuszczają skórę oraz sprawiają, że wygląda ona znacznie młodziej.

Jeśli chodzi o ceny, to nie trzeba się tutaj szczególnie obawiać, ponieważ jak na tak dobroczynny produkt, to są one stosunkowo niskie i z pewnością każda kobieta będzie w stanie sobie na coś takiego pozwolić. Dobrze jest podarować sobie czasami coś, co pozwoli naturalnie zadbać o swoją skórę i zapobiegać jej przesuszaniu.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –