Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

przez EduInfo 3 826 views0

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza.

Zatoki – kiedy potrzebna interwencja?

Część z nas chodzi do lekarza z każdą, nawet najmniejszą dolegliwością. Czujemy się wówczas bezpiecznie, czujemy się pewnie, nawet jeśli lekarz powie nam, że nic złego się nie dzieje to i tak cieszymy się, że sprawdziliśmy symptomy i nic groźnego z nich nie wynika. Spora jednak część z nas wzbrania się od wizyty u lekarza jak tylko może. Niektórzy nie znoszą chodzić do lekarza. A niestety czasami trzeba.

Długotrwałe dolegliwości – czas na wizytę u lekarza

Jeśli dolegliwości nie ustępują mimo coraz lepszego samopoczucia trzeba podjąć stanowcze kroki. Mowa tu oczywiście nie o problemie, który utrzymuje się od kilku godzin. Zatkane zatoki to dosyć częsty problem przy najzwyklejszych przeziębieniach.

Nie zawsze zatkane zatoki muszą wywoływać stan alarmowy i stawiać wszystkich bliskich na baczność. Czasami ta dolegliwość przechodzi sama wraz ze wspomnianym przeziębieniem.

Ale jednak nie zawsze. Czasami przeziębienie mija, a zatkane zatoki nadal nam dokuczają. Wtedy trzeba zgłosić się do lekarza i nie ma niestety innego wyjścia. Może się bowiem okazać, że tym razem to coś naprawdę ważnego i tylko lekarz będzie w stanie to stwierdzić.

Żadna dolegliwość, która utrzymuje się przez długi czas nie jest sytuacją normalną i każdą taką należy sprawdzić u lekarza. Tym bardziej, że zatkane zatoki naprawdę mogą utrudniać nam życie – ciężko jest wówczas oddychać, a czasami do tego dochodzi jeszcze uciążliwy ból głowy.

Jeśli więc po przejściu choroby zatkane zatoki nadal nas męczą to znak, że powinniśmy skonsultować się ze specjalistą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>