Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza.

Zatoki – kiedy potrzebna interwencja?

Część z nas chodzi do lekarza z każdą, nawet najmniejszą dolegliwością. Czujemy się wówczas bezpiecznie, czujemy się pewnie, nawet jeśli lekarz powie nam, że nic złego się nie dzieje to i tak cieszymy się, że sprawdziliśmy symptomy i nic groźnego z nich nie wynika. Spora jednak część z nas wzbrania się od wizyty u lekarza jak tylko może. Niektórzy nie znoszą chodzić do lekarza. A niestety czasami trzeba.

Długotrwałe dolegliwości – czas na wizytę u lekarza

Jeśli dolegliwości nie ustępują mimo coraz lepszego samopoczucia trzeba podjąć stanowcze kroki. Mowa tu oczywiście nie o problemie, który utrzymuje się od kilku godzin. Zatkane zatoki to dosyć częsty problem przy najzwyklejszych przeziębieniach.

Nie zawsze zatkane zatoki muszą wywoływać stan alarmowy i stawiać wszystkich bliskich na baczność. Czasami ta dolegliwość przechodzi sama wraz ze wspomnianym przeziębieniem.

Ale jednak nie zawsze. Czasami przeziębienie mija, a zatkane zatoki nadal nam dokuczają. Wtedy trzeba zgłosić się do lekarza i nie ma niestety innego wyjścia. Może się bowiem okazać, że tym razem to coś naprawdę ważnego i tylko lekarz będzie w stanie to stwierdzić.

Żadna dolegliwość, która utrzymuje się przez długi czas nie jest sytuacją normalną i każdą taką należy sprawdzić u lekarza. Tym bardziej, że zatkane zatoki naprawdę mogą utrudniać nam życie – ciężko jest wówczas oddychać, a czasami do tego dochodzi jeszcze uciążliwy ból głowy.

Jeśli więc po przejściu choroby zatkane zatoki nadal nas męczą to znak, że powinniśmy skonsultować się ze specjalistą.

Przeczytaj także:  Nietrzymanie moczu u mężczyzn po operacji prostaty – jak mu zaradzić?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zapalenie gardła – skuteczne metody leczenia

W okresie jesienno-zimowym wirusy i bakterie są szczególnie aktywne. Bardzo łatwo złapać nie tylko przeziębienie, ale wszelkie choroby związane z