Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza.
W artykule dowiesz się:
Zatoki – kiedy potrzebna interwencja?
Część z nas chodzi do lekarza z każdą, nawet najmniejszą dolegliwością. Czujemy się wówczas bezpiecznie, czujemy się pewnie, nawet jeśli lekarz powie nam, że nic złego się nie dzieje to i tak cieszymy się, że sprawdziliśmy symptomy i nic groźnego z nich nie wynika. Spora jednak część z nas wzbrania się od wizyty u lekarza jak tylko może. Niektórzy nie znoszą chodzić do lekarza. A niestety czasami trzeba.
Długotrwałe dolegliwości – czas na wizytę u lekarza
Jeśli dolegliwości nie ustępują mimo coraz lepszego samopoczucia trzeba podjąć stanowcze kroki. Mowa tu oczywiście nie o problemie, który utrzymuje się od kilku godzin. Zatkane zatoki to dosyć częsty problem przy najzwyklejszych przeziębieniach.
Nie zawsze zatkane zatoki muszą wywoływać stan alarmowy i stawiać wszystkich bliskich na baczność. Czasami ta dolegliwość przechodzi sama wraz ze wspomnianym przeziębieniem.
Ale jednak nie zawsze. Czasami przeziębienie mija, a zatkane zatoki nadal nam dokuczają. Wtedy trzeba zgłosić się do lekarza i nie ma niestety innego wyjścia. Może się bowiem okazać, że tym razem to coś naprawdę ważnego i tylko lekarz będzie w stanie to stwierdzić.
Żadna dolegliwość, która utrzymuje się przez długi czas nie jest sytuacją normalną i każdą taką należy sprawdzić u lekarza. Tym bardziej, że zatkane zatoki naprawdę mogą utrudniać nam życie – ciężko jest wówczas oddychać, a czasami do tego dochodzi jeszcze uciążliwy ból głowy.
Jeśli więc po przejściu choroby zatkane zatoki nadal nas męczą to znak, że powinniśmy skonsultować się ze specjalistą.