Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza.

Zatoki – kiedy potrzebna interwencja?

Część z nas chodzi do lekarza z każdą, nawet najmniejszą dolegliwością. Czujemy się wówczas bezpiecznie, czujemy się pewnie, nawet jeśli lekarz powie nam, że nic złego się nie dzieje to i tak cieszymy się, że sprawdziliśmy symptomy i nic groźnego z nich nie wynika. Spora jednak część z nas wzbrania się od wizyty u lekarza jak tylko może. Niektórzy nie znoszą chodzić do lekarza. A niestety czasami trzeba.

Długotrwałe dolegliwości – czas na wizytę u lekarza

Jeśli dolegliwości nie ustępują mimo coraz lepszego samopoczucia trzeba podjąć stanowcze kroki. Mowa tu oczywiście nie o problemie, który utrzymuje się od kilku godzin. Zatkane zatoki to dosyć częsty problem przy najzwyklejszych przeziębieniach.

Nie zawsze zatkane zatoki muszą wywoływać stan alarmowy i stawiać wszystkich bliskich na baczność. Czasami ta dolegliwość przechodzi sama wraz ze wspomnianym przeziębieniem.

Ale jednak nie zawsze. Czasami przeziębienie mija, a zatkane zatoki nadal nam dokuczają. Wtedy trzeba zgłosić się do lekarza i nie ma niestety innego wyjścia. Może się bowiem okazać, że tym razem to coś naprawdę ważnego i tylko lekarz będzie w stanie to stwierdzić.

Żadna dolegliwość, która utrzymuje się przez długi czas nie jest sytuacją normalną i każdą taką należy sprawdzić u lekarza. Tym bardziej, że zatkane zatoki naprawdę mogą utrudniać nam życie – ciężko jest wówczas oddychać, a czasami do tego dochodzi jeszcze uciążliwy ból głowy.

Jeśli więc po przejściu choroby zatkane zatoki nadal nas męczą to znak, że powinniśmy skonsultować się ze specjalistą.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zapalenie gardła – skuteczne metody leczenia

W okresie jesienno-zimowym wirusy i bakterie są szczególnie aktywne. Bardzo łatwo złapać nie tylko przeziębienie, ale wszelkie choroby związane z