Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy codziennie, a więc nic dziwnego, że w pewnym momencie, gdy nasze struny głosowe są już zmęczone ciężką pracą, odmawiają posłuszeństwa. Wówczas to właśnie pojawia się chrypka, którą jednak można zwalczyć i to aż na kilka różnych sposobów.

Co zrobić, by odzyskać mowę?

Leczenie chrypki może opierać się na przykład na ssaniu miętowych, intensywnych w smaku tabletek albo miętowych cukierków. Takie tabletki czy cukierki rozgrzewają gardło i pobudzają do pracy struny głosowe. Może to być niestety jednak tylko doraźne leczenie chrypki.

Jak pozbyć się chrypki raz na zawsze? Na pewno nie zaszkodzi nam regularne płukanie gardła naparami z ziół. Nie jest to leczenie farmakologiczne – sposób ten należy raczej do medycyny naturalnej, a więc jest w stu procentach bezpieczny i co najważniejsze w większości przypadków również skuteczny. Regularne płukanie jamy ustnej i gardła naparem z ziół pozwala udrożnić te drogi i również je rozgrzać. Herbata ziołowa z rumianku posiada nie tylko właściwości przeciwzapalne, ale również uspokajające.

Ważne jest jednak także to, aby od czasu do czasu dać swojemu głosowi po prostu odpocząć. Żadne ziółka czy nawet najbardziej intensywne w smaku tabletki nie pozwolą nam pozbyć się chrypki, jeśli będziemy nadwerężać nasze struny głosowe przez cały czas.  Odpoczynek również jest bardzo ważny, bo struny głosowe mają wtedy czas na regenerację, na nabranie sił. Jest to ważne tym bardziej, jeśli wykonujemy taki zawód, który zmusza nas do częstego mówienia na przykład zawód nauczyciela.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zapalenie gardła – skuteczne metody leczenia

W okresie jesienno-zimowym wirusy i bakterie są szczególnie aktywne. Bardzo łatwo złapać nie tylko przeziębienie, ale wszelkie choroby związane z