Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

przez EduInfo 3 220 views0

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy codziennie, a więc nic dziwnego, że w pewnym momencie, gdy nasze struny głosowe są już zmęczone ciężką pracą, odmawiają posłuszeństwa. Wówczas to właśnie pojawia się chrypka, którą jednak można zwalczyć i to aż na kilka różnych sposobów.

Co zrobić, by odzyskać mowę?

Leczenie chrypki może opierać się na przykład na ssaniu miętowych, intensywnych w smaku tabletek albo miętowych cukierków. Takie tabletki czy cukierki rozgrzewają gardło i pobudzają do pracy struny głosowe. Może to być niestety jednak tylko doraźne leczenie chrypki.

Jak pozbyć się chrypki raz na zawsze? Na pewno nie zaszkodzi nam regularne płukanie gardła naparami z ziół. Nie jest to leczenie farmakologiczne – sposób ten należy raczej do medycyny naturalnej, a więc jest w stu procentach bezpieczny i co najważniejsze w większości przypadków również skuteczny. Regularne płukanie jamy ustnej i gardła naparem z ziół pozwala udrożnić te drogi i również je rozgrzać. Herbata ziołowa z rumianku posiada nie tylko właściwości przeciwzapalne, ale również uspokajające.

Ważne jest jednak także to, aby od czasu do czasu dać swojemu głosowi po prostu odpocząć. Żadne ziółka czy nawet najbardziej intensywne w smaku tabletki nie pozwolą nam pozbyć się chrypki, jeśli będziemy nadwerężać nasze struny głosowe przez cały czas.  Odpoczynek również jest bardzo ważny, bo struny głosowe mają wtedy czas na regenerację, na nabranie sił. Jest to ważne tym bardziej, jeśli wykonujemy taki zawód, który zmusza nas do częstego mówienia na przykład zawód nauczyciela.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>