Zdrowie Zdrowie i uroda

Zapalenie gardła – skuteczne metody leczenia

W okresie jesienno-zimowym wirusy i bakterie są szczególnie aktywne. Bardzo łatwo złapać nie tylko przeziębienie, ale wszelkie choroby związane z gardłem.

Ból gardła – chwilowa niedyspozycja czy już zapalenie?

Mowa to bardzo ważna dla człowieka umiejętność. Możemy dzięki niej wyrażać swoje uczucia, swoje emocje i myśli. Dzięki niej komunikujemy się z otoczeniem, co umożliwia nam funkcjonowanie w społeczeństwie.

Czasami jednak zdarza się tak, że chwilowo, jak to popularnie mawiamy, odbiera nam mowę. I to nie na skutek boskiej kary za nieodpowiednie słowa, jakich ostatnio używaliśmy. Przyczyną utrudnionego posługiwania się mową może być zwyczajne zapalenie gardła. Jak zatem sobie z nim radzić?

Jak pozbyć się zapalenia gardła?

  1. Przygotuj napar z ziół – tymianku, szałwii lub rzepiku.
  2. Przygotuj płukankę z soli.
  3. Przed snem wypij ciepłe mleko z miodem i masłem.

Zapalenie gardła objawia się jego oboleniem i zaczerwienieniem. Oczywiście najprostszym dla większości z nas sposobem na leczenie zapalenia gardła jest leczenie farmakologiczne. Wystarczy udać się do pobliskiej apteki, kupić cudowne tabletki, dzięki którym ból i obrzęk minie w mgnieniu oka. Wcale jednak tak nie jest.

Można spróbować więc innych, nieco bardziej skutecznych metod leczenia zapalenia gardła. Taką metodą jest na przykład płukanie gardła naparem z ziół. Jest to domowy sposób, który nie wymaga brania żadnych lekarstw, a ból i obrzęk szybciej po nim przechodzi, aniżeli po całym opakowaniu wspomnianych cudownych tabletek. Płukanie można przeprowadzić również przy pomocy ciepłej wody z solą.

Innym sposobem na zapalenie gardła jest jego ogrzewanie. Wystarczy nosić na szyi ciepły, gruby szalik. Taka metoda również jest metodą domową, ale w większości przypadków działa i sprawia, że ból mija szybciej, aniżeli się pojawił.

Przeczytaj także:  Piękne zęby – unikaj kawy i herbaty

Pomóc powinien także ciepły kubek mleka z prawdziwym masłem i miodem. Jeśli ból nie przychodzi warto udać się do lekarza i wykluczyć zapalenie migdałków czy anginę.

Pamiętaj też, że jesień to najczęstszy okres zachorować na grypę także warto jeszcze bardziej dbać o mycie dłoni po powrocie do domu i dodać plasterek cytryny lub imbiru do herbaty.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –