Zapalenie gardła – skuteczne metody leczenia

przez EduInfo 3 890 views0

W okresie jesienno-zimowym wirusy i bakterie są szczególnie aktywne. Bardzo łatwo złapać nie tylko przeziębienie, ale wszelkie choroby związane z gardłem.

Ból gardła – chwilowa niedyspozycja czy już zapalenie?

Mowa to bardzo ważna dla człowieka umiejętność. Możemy dzięki niej wyrażać swoje uczucia, swoje emocje i myśli. Dzięki niej komunikujemy się z otoczeniem, co umożliwia nam funkcjonowanie w społeczeństwie.

Czasami jednak zdarza się tak, że chwilowo, jak to popularnie mawiamy, odbiera nam mowę. I to nie na skutek boskiej kary za nieodpowiednie słowa, jakich ostatnio używaliśmy. Przyczyną utrudnionego posługiwania się mową może być zwyczajne zapalenie gardła. Jak zatem sobie z nim radzić?

Jak pozbyć się zapalenia gardła?

  1. Przygotuj napar z ziół – tymianku, szałwii lub rzepiku.
  2. Przygotuj płukankę z soli.
  3. Przed snem wypij ciepłe mleko z miodem i masłem.

Zapalenie gardła objawia się jego oboleniem i zaczerwienieniem. Oczywiście najprostszym dla większości z nas sposobem na leczenie zapalenia gardła jest leczenie farmakologiczne. Wystarczy udać się do pobliskiej apteki, kupić cudowne tabletki, dzięki którym ból i obrzęk minie w mgnieniu oka. Wcale jednak tak nie jest.

Można spróbować więc innych, nieco bardziej skutecznych metod leczenia zapalenia gardła. Taką metodą jest na przykład płukanie gardła naparem z ziół. Jest to domowy sposób, który nie wymaga brania żadnych lekarstw, a ból i obrzęk szybciej po nim przechodzi, aniżeli po całym opakowaniu wspomnianych cudownych tabletek. Płukanie można przeprowadzić również przy pomocy ciepłej wody z solą.

Innym sposobem na zapalenie gardła jest jego ogrzewanie. Wystarczy nosić na szyi ciepły, gruby szalik. Taka metoda również jest metodą domową, ale w większości przypadków działa i sprawia, że ból mija szybciej, aniżeli się pojawił.

Pomóc powinien także ciepły kubek mleka z prawdziwym masłem i miodem. Jeśli ból nie przychodzi warto udać się do lekarza i wykluczyć zapalenie migdałków czy anginę.

Pamiętaj też, że jesień to najczęstszy okres zachorować na grypę także warto jeszcze bardziej dbać o mycie dłoni po powrocie do domu i dodać plasterek cytryny lub imbiru do herbaty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>