Sport Trening sportowy

Skoki spadochronowe w tandemie – dostępne dla każdego!

Masz ochotę na zrobienie czegoś wyjątkowego? Chcesz poczuć, jak to jest, gdy spada się w przestworzach? W takim przypadku skorzystaj ze skoków spadochronowych – teraz, gdy chcesz przetestować swoją odwagę, wcale nie musisz brać udziału w czasochłonnych i kosztownych kursach. Po prostu wybierasz skok tandemowy i skaczesz!

 Zainteresowanie skokami tandemowymi rośnie z roku na rok – teraz to jedna z popularnych rozrywek dla osób szukających dla siebie sposobu na adrenalinę, ale również interesujący pomysł na prezent na różne okazje, na przykład wieczór kawalerski lub panieński, ślub czy tez na urodziny. Jak skacze się w tandemie? Kto może wziąć w nich udział? Gdzie można z nich skorzystać i ile trzeba będzie za to zapłacić?

Skoki tandemowe to specjalny rodzaj skoków spadochronowych, które odbywają się w dwójkę, a mianowicie skacze pasażer, którym może być niedoświadczona osoba niemająca wcześniej do czynienia ze spadochronami, drugą osobą jest zwykle instruktor spadochroniarstwa mający za sobą tysiące skoków – to właśnie on odpowiada za przebieg całego przedsięwzięcia. Pasażer i instruktor połączeni są specjalną uprzężą tandemową – pasażer znajduje się z przodu instruktora, na którego plecach znajduje się też spadochron oraz automat dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Do skoku w tandemie nie trzeba zasadniczo żadnego wcześniejszego przygotowania – przed skokiem odbywa się tylko krótki instruktaż bezpieczeństwa prezentujący podstawowe zasady postępowania podczas wyskoku, lotu i lądowania. W wydarzeniu może wziąć udział niemalże każdy – nie trzeba specjalnej kondycji czy zdrowia, ale ze skoków nie mogą korzystać osoby mające poniżej 120 cm wzrostu oraz powyżej 100 kg ze względu na ograniczenia sprzętowe. Dodatkowo także nie są one przeinaczone dla osób mających epilepsję, wrodzoną łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, ostre stany chorobowe układu krwionośnego i serca oraz układu oddechowego.

Przeczytaj także:  Rolowanie mięśni - jak robić to poprawnie?

W tandemie skacze się z wysokości 3000 lub 4000 metrów, przy czym wysokość skoku ma bardzo duże znaczenie, ponieważ to od niej zależy czas trwania swobodnego spadania, czyli ten moment, gdy skoczkowie spadają bez otwartego spadochronu. Następuje on od razu po wyskoku z samolotu aż do otwarcia czaszy spadochronowej i w przypadku 3000 metrów trwa około 30 sekund, natomiast 4000 metrów – 60 sekund. To najbardziej ekscytujący moment, gdy adrenalina od razu idzie w górę – to wtedy spada się w kierunku ziemi z prędkością 200 kilometrów na godzinę!

Gdy uczestnicy skoku znajdą się na odpowiedniej wysokości, instruktor otwiera spadochron i przez kilka minut razem opadają już w spokojniejszej atmosferze aż do miękkiego lądowania – nie trzeba w związku z tym obawiać się o kontuzje.

Ponadto całe to niezwykłe wydarzenie może być zarejestrowane, aby mieć świetną pamiątkę w postaci zdjęć oraz filmu. To dodatkowy koszt, ale warto zdecydować się na taką opcję!

Ceny skoków spadochronowych w tandemie zaczynają się od około 500-600 złotych w przypadku 3000 metrów, z kolei dla 4000 metrów średnia cena to około 700 metrów. Rejestracja skoku to wydatek rzędu 250 złotych.

Jeżeli szukasz sprawdzonego ośrodka organizującego skoki tandemowe, wybierz „Skydive” z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Organizuje skoki w tandemie także w Przasnyszu obok Warszawy, Pruszczu Gdańskim oraz w Gliwicach. Rezerwację można wykonać pod adresem: https://skydive.pl.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Sport Trening sportowy

Najciekawsze sporty ekstremalne

Czego to człowiek już nie wymyśli? Sport to zdrowie, ale czy ekstremalne sporty to jeszcze zdrowie, czy utrata rozumu? Przeczytaj
Sport Sprzęt sportowy

Strój bramkarza – co kupić?

Jeśli ktoś gra w piłkę, to oprócz talentu, odrobiny szczęścia i treningów, potrzebuje również odpowiedniego stroju. Co powinno się jednak