Podróże Porady

Jak wybrać idealną walizkę do samolotu?

walizka do samolotu

Wybór walizki jest nie lada wyzwaniem. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby zakup był udany i posłużył przez lata. Najważniejszym elementem wyboru jest tutaj dostosowanie do warunków podróży. Walizka powinna chronić nasz bagaż przed zniszczeniem, dlatego ważne jest, aby nie kierować się samym wyglądem. Nie musimy przepłacać, bowiem można znaleźć walizki w dobrej cenie, które są wykonane z wysokiej jakości materiału.

Warto zastanowić się dłużej nad wyborem odpowiedniego produktu i mimo wszystko nie kupować najtańszej walizki w supermarkecie. Wszystko jednak zależy od tego, jak często i czym podróżujemy. Jeśli są to tylko sporadyczne wypady np. dwa razy do roku i w dodatku samochodem lub pociągiem, to nie ma sensu przepłacać. Sprawdzi się bowiem tutaj zwykła prosta walizka, ponieważ nasz bagaż nie będzie narażony na ekstremalne warunki podczas podróży.

Walizka, a transport

Jakie warunki musi spełniać walizka? Najlepiej, odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, aby wybrać tą odpowiednią dla nas. Dzięki temu, ustalimy jaki dokładnie produkt jest nam potrzebny.

  • Czy dużo ze sobą bierzemy rzeczy?
  • Czym będziemy podróżować?
  • Jaką kwotę możemy przeznaczyć na walizkę?
  • Jak często wyruszamy w podróż?

Na przykład podczas podróży samolotem, nasz bagaż zostanie nadany do luku, gdzie w następnej kolejności jest niezbyt delikatnie przerzucany z miejsca na miejsce. W tym przypadku walizka musi być solidna i trwała, na przykład polecane są produkty z poliwęglanu lub polipropylenu.

jak wybrac walizkę

Znaczące parametry walizki

Walizki różnią się od siebie praktycznie wszystkim, począwszy od wielkości, poprzez wykonanie, aż po cenę. Zobacz więc, jakie rodzaje walizek masz do wyboru.

Wielkość – jeśli potrzebujemy walizki na podręczny bagaż, to możemy wybrać klasyczne pilotki. Trzeba jednak liczyć się z tym, że każda z linii lotniczych, ma inne wytyczne względem walizki podręcznej. Rozmiary bagażu, najczęściej przekraczać nie mogą wymiarów 55x40x25.

Konstrukcja – walizki różnią się pod względem konstrukcji zwykle tylko trzema elementami. Mogą one zawierać kółka, uchwyty i zamki. Tutaj warto zwrócić uwagę, by kółka były chowane i nie zwiększały niepotrzebnie wielkości bagażu. Rączka natomiast powinna być teleskopowa i prostym systemem regulacji długości. Z kolei dobry zamek to fundamentalny element bezpieczeństwa, dlatego warto rozważyć typ TSA, które wyposażone są w zaszyfrowane kłódki.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak