5 kroków do organizacji idealnych chrzcin

przez EduInfo 2 371 views0

sana na chrzciny krakow

Ustaliliście już termin chrztu Waszego dziecka? Wybraliście dla niego rodziców chrzestnych? Jedyne, z czym macie problem, to organizacja przyjęcia? Jeśli nie wiecie, jak się do tego zabrać, ten artykuł pozwoli Wam bez nerwów i kłótni przejść przez najważniejsze kroki przy organizacji chrztu.

Krok pierwszy – wybór sali na chrzciny

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia sala na chrzciny to klucz do sukcesu każdego organizowanego przyjęcia rodzinnego. W zależności od miejsca, w jakim mieszkacie, szukajcie sali oddalonej nie więcej niż 30-40 kilometrów od miejsca zamieszkania. Ta niewielka odległość sprawi, że goście bez problemu dojadą na miejsce przyjęcia. Zadbajcie także o to, aby otoczenie wybranego miejsca miało darmowy duży parking i elegancką okolicę. Dla przykładu – sala na chrzciny w Krakowie Gościniec Banasiówka ma piękny kwiecisty ogród oraz piękne zielone tereny, które będą idealne na rodzinną sesję zdjęciową. Przyjęcie z okazji chrzcin możecie urządzić w domu, jednak wynajęcie sali nie tylko pozwoli Wam spędzić ten ważny czas z dzieckiem, ale także zaoszczędzi dodatkowych nerwów. Dzięki wynajęciu sali na chrzciny zaoszczędzicie sobie sporo pracy i niepotrzebnego bałaganu w kuchni. Przy wyborze miejsca warto pamiętać także o tym, aby w sali na chrzciny było odpowiednie miejsce do nakarmienia lub przewinięcia dziecka.

Krok drugi – liczba gości i menu na chrzciny

Wynajęcie sali na chrzciny wiąże się z wydatkami, dlatego tak ważne jest, abyście na 2-3 miesiące przed wydarzeniem dokładnie określili liczbę gości i podali ją właścicielowi sali. Dzięki temu będziecie mogli ustalić menu na chrzciny odpowiednie do liczby osób, która pojawi się na przyjęciu. Menu na chrzciny dopasujcie do pory roku, w której organizujecie przyjęcie. Najlepiej zdecydować się na tradycyjny obiad z dwoma daniami i przekąskami, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować czegoś nowego – może szwedzki stół lub sushi?

Krok trzeci – strój dla dziecka na chrzciny

Kierując się wyborem stroju dla Waszego dziecka pamiętajcie, że powinno być ono ubrane, a nie przebrane. W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od sztywnych sukienek z falbankami dla dziewczynek i garniturów dla chłopców na rzecz wygodnych eleganckich dresów, spódniczek i prostych koszulek. Zadbajcie o to, aby strój Waszego dziecka był dopasowany do pory roku i temperatury panującej na dworze. Może warto zastanowić się nad wyborem takiego stroju, w którego poszczególne elementy będziecie mogli ubierać dziecko po chrzcinach?

Krok czwarty – strój dla rodziców i gości

Chrzciny to ważne wydarzenie rodzinne, które wymaga właściwego ubioru także od rodziców. Sukienek wieczorowych, smokingów czy fraków lepiej nie wyciągać z szafy. Dla kobiet najlepiej sprawdzi się sukienka koktajlowa w stonowanych kolorach sięgająca do kolan. Do niej możesz dobrać delikatną biżuterię oraz pasującą do sukienki torebkę. Najlepszy strój dla mężczyzny to:

  • garnitur – nie ma obowiązku zakładania garnituru w ciemnym kolorze, coraz popularniejsze stają się te w jasnym odcieniu (np. szarym lub niebieskim),
  • koszula odpowiednio dobrana do garnituru,
  • eleganckie buty.

Krok piąty – tort

Na każdej imprezie rodzinnej powinno się znaleźć miejsce na tort. Przy wyborze pamiętajcie przede wszystkim o gościach. Jeśli wśród nich znajdują się dzieci, ciasto nie powinno mieć w składzie alkoholu. Tort na chrzciny powinien być:

  • elegancki i minimalistyczny,
  • odpowiednio udekorowany – mogą to być symbole religijne lub wykonane z masy plastycznej ulubione zwierzątka Waszego dziecka
  • na tyle duży, aby każdy z gości zjadł minimum jeden kawałek.

Zanim zdecydujecie się wybrać wykonawcę tortu, sprawdźcie oferty kilku najbardziej znanych cukierni. Jeśli będziecie organizować imprezę okolicznościową w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku lub innym większym mieście, nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem idealnej cukierni. Zawsze czytajcie też opinie w Internecie lub pytajcie znajomych, którzy korzystali z oferty cukierni Was interesującej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>