Nowości

Niestandardowe ozdoby choinkowe – inspiracje

własne ozdoby choinkowe

Święta Bożego Narodzenia to rodzinny czas, pełen magicznej atmosfery. Przygotowania trwają już od początku grudnia, rozpoczyna się szaleństwo zakupowe, a w radiu słychać pierwsze kolędy.  Jest to również czas kiedy możemy wykazać się kreatywnością, zarówno podczas poszukiwania i pakowania prezentów, jak i w trakcie przygotowań wigilijnych potraw. Dużą uwagę poświęcamy również dekoracjom domu oraz ozdobom choinkowym. Kolorowe bombki i łańcuchy to podstawa, jednak coraz częściej sięgamy również po niestandardowe rozwiązania.

Ozdoby choinkowe z papieru

Najbardziej cieszą dekoracje zrobione samodzielnie, szczególnie jeżeli wykonujemy je wraz z dziećmi. Najprostsze, a zarazem bardzo efektowne są bombki wykonane z papieru, ponieważ mamy duża dowolność w wyborze wzoru oraz koloru. Takie ozdoby są również bardzo ekologiczne, a wykonanie ich zapewni dużo zabawy. Przydatne może okazać się niemal wszystko co mamy pod ręką: rolki od ręczników papierowych, zszywacz, nożyczki, koraliki oraz kolorowy papier rysunkowy. Najprostsze są płaskie bombki z wyciętej tektury i oklejone świątecznym papierem.

bombi z papieru

Własnoręcznie przygotowane bombki na choinkę

Ograniczenie, w produkcji własnych unikalnych bombek, może stanowić jedynie nasza wyobraźnia. Ciekawą propozycją są na przykład bombki wykonane ze styropianowych kulek, które można dowodnie udekorować. Przydatne mogą być także słomki, które pomalowane sprayem świetnie prezentują się na choince. Cekiny, bibuła, piórka, włóczka, zużyta żarówka, sznurki, wstążki czy szyszki – wszystko to może okazać się świetnym elementem dekoracyjnym.

Z materiałów, które znajdziemy w domu, możemy wykonać nie tylko bombki, a również stroiki świąteczne i ozdoby do postawienia na półce. Popularne są również świecące lampeczki zamknięte w szklanym naczyniu, które będzie stanowiło niebanalne oświetlenie w pomieszczeniu. Postaw w tym roku na wspólną kreatywną zabawę i samodzielnie stwórz ozdoby choinkowe!

ręcznie robione bombki

Przeczytaj także:  Auto Moto Arena 2018 - Targi Motoryzacyjne
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane