Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc znudzić. Co zrobić, żeby zmienić to pomieszczenie, ale nie wydając na to za dużo pieniędzy? Nie chcemy przecież skuwać kafli, ani wymieniać lub wywalać od razu wszystkie meble do kuchni? Co więc zrobić, aby zmienić wygląd kuchni, a nie przeprowadzać remontu?

Można zacząć od szczegółów

Możemy wprowadzić akcenty kolorystyczne w drobiazgach, które będą tworzyły charakter całego wnętrza. Może to być zmiana w postaci zielonych ozdobnych doniczek, zielonych pojemników na przyprawy i na przykład zielonych ściereczek do rąk. Już wprowadzenie takich kilku akcentów kolorystycznych nawet w jednym kolorze, pozwoli na zmianę tego pomieszczenia.

A może zmień fronty kuchenne?

Jeśli zmiana dodatków, wydaje się za mała, możemy skusić się na inne rozwiązanie. Meble do kuchni to dobry materiał do takich zmian. Nie musimy wymieniać od razu całych mebli, wystarczy, że zmienimy blaty kuchenne, co od razu może wpłynąć na ożywienie całej kuchni. Można poszaleć z kolorem i na przykład zmienić blaty na jakiś intensywny kolor który będzie przyciągał wzrok. Może to być zmiana na jaśniejszy odcień – bardzo popularne są meble w bieli. Na pewno taka zmiana, to nie będzie tak duży koszt, jak remontu, niemniej jednak będzie to bardzo widoczna mała kuchenna rewolucja.

Jak więc możemy ożywić kuchnię?

Zmiany możemy zacząć od wprowadzenia dodatków w intensywnych odcieniach jednego koloru. Jeśli to dla nas za mało to pomyślmy o tym, że meble do kuchni również da się zmienić – wystarczy wymienić ich fronty. Jeśli to znowu za duża zmiana, to może zmieńmy krzesła od stołu lub przemalujmy je na pastelowe kolory, które będą dekoracją nowej kuchni.

Przeczytaj także:  Własnoręcznie robione świeczki
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane
Nowości

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płytek do łazienki?

Kupując kolejne elementy wyposażenia naszego domu, powinniśmy zwracać baczną uwagę na szereg czynników. Podobnie jest w przypadku płytek do łazienki,