Nowości

Magnetyczne uchwyty na narty i deskę dla samochodu osobowego

jazda samochodem zima

Niebawem rozpocznie się sezon narciarski, a nasze polskie góry będą zachęcały do aktywności fizycznej na zaśnieżonych stokach. Fani jazdy na desce lub na nartach z pewnością są w posiadaniu swojego sprzętu, który znacznie zmniejsza koszty w wypożyczalni. Przed wyjazdem na wycieczkę należy więc jedynie pomyśleć nad bezpiecznym sposobem przetransportowania niezbędnych akcesoriów do ośrodka górskiego. Można oczywiście schować sprzęt do środka samochodu, jednak nie zawsze mamy wystarczającą ilość miejsca, szczególnie jak jedziemy z całą rodziną. Z pomocą przychodzą magnetyczne uchwyty narciarskie.

Zalety bagażników magnetycznych

Główną cechą charakterystyczną takich uchwytów narciarskich jest ich niewielki gabaryt i kompaktowość. Magnetyczne uchwyty zajmują mało miejsca zarówno na dachu, jak i w bagażniku po ich zdjęciu, dlatego przechowywanie takiego akcesorium jest bezproblemowe. Mimo niewielkiego rozmiaru, jesteśmy w stanie na jednym uchwycie przewieźć 2-3 pary nart, desek oraz kijki, co świadczy o ich funkcjonalnym zastosowaniu. W ofertach producentów spotkać można kilka rodzajów bagażników narciarskich:

  • na belki,
  • na hak,
  • na koło,
  • na magnes.

I właśnie ostatnie rozwiązanie jest przydatne, gdy wszystkie inne metody transportu zawodzą, gwarantując jednocześnie stabilność i bezpieczeństwo naszego sprzętu. Do dyspozycji są modele zamykane na klucz lub z dodatkowym zabezpieczeniem przed kradzieżą. Warto zwrócić uwagę również na gumowe bariery, które chronią szczeliny płyt magnetycznych przed przeciekaniem wody. W zakupionych zestawach otrzymujemy zazwyczaj bagażnik w pełni gotowy do montażu bez użycia jakichkolwiek narzędzi, co przekłada się na nieskomplikowany system instalacji urządzenia na dachu samochodu.

jazda na nartach

Gdzie sprawdzą się bagażniki  magnetyczne na narty i deskę?

Aby móc bezpiecznie przewieźć sprzęt sportowy swoim samochodem warto wybrać bagażnik dopasowany do modelu auta i swoich potrzeb. Magnetyczny uchwyt może być zamontowany wyłącznie na względnie płaskim dachu, ponieważ samochody o zbyt zaokrąglonej budowie nie będą w stanie stabilnie utrzymać nart czy desek. Ponadto, powierzchnia dachu musi być całkiem sucha i oczyszczona z lodu, co w zimową pogodę nie zawsze jest możliwe. Bagażniki magnetyczne nie mogą również zostać zamontowane na dachach otwieranych. Kierowcy natomiast muszą pamiętać o zachowaniu maksymalnej prędkości do 130km/h w momencie przewożenia sprzętu sportowego.

Przeczytaj także:  Idealna pomoc domowa?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane