Gryzonia – kolebka szwajcarskiego narciarstwa

przez EduInfo 1 888 views0

Na pograniczu Włoch, Austrii i Lichtensteinu znajduje się jeden z piękniejszych obszarów Szwajcarii, czyli Gryzonia. Najbardziej wysunięty na wschód i największy kanton Kraju. To właśnie to miejsce określa się jako kolebkę szwajcarskiej turystyki zimowej.

Niemiecka nazwa regionu to Graubünden, co w tłumaczeniu oznacza Szary Związek. Co nam oferuje? Ponad 1000 górskich szczytów i 150 dolin, a co za tym idzie ekstremalne przeżycia na stokach. Z pewnością warto zapoznać się z tradycyjną kuchnię oraz szeroką ofertą wypoczynkową.

Sprawdź, jak spędza się czas w LAAX:

Z pewnością kojarzysz Laax oraz inne słynne miejsca: Arosa, Klosters czy St Mortiz. To właśnie ten ostatni jest wizytówką regionu. Pierwsze wzmianki o sportowej przeszłości tego miejsca sięgają roku 1860. Również jako pierwsze miejsce w Szwajcarii zostało zelektryzowane, a co więcej odbyły się tu Igrzyska Olimpijskie.  Z kolei w Klosters masz możliwość spotkać członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Laax to miejsce dla wszystkich fanów sportów zimowych, ale najczęściej spotyka się tu snowboardzistów. Zobacz, jakie fun parki są dostępne na terenie ośrodka:

Gryzonia zapewnia świetną komunikację między ośrodkami narciarskimi dzięki szwajcarskiemu systemowi kolejkowemu. Oprócz pobytu w ekskluzywnych ośrodkach warto odwiedzić Muzeum Kolei Retyckich. Dlaczego są takie wyjątkowe? Zostały wpisane na listę UNESCO, od ponad 100 lat dowożą turystów do ośrodków wypoczynkowych, a trasa z Thusis przez St. Moritz do Tirano prowadzi przez 196 mostów i 55 tuneli.

Początek trasy znajduje się w mieście Chur, które jest stolicą kantonu i jednocześnie najstarszym miastem Szwajcarii.

Gryzonia to aż 350 km tras zjazdowych, liczne snowparki, nowoczesne ośrodki narciarskie z bogatą ofertą apres-ski, ale także malownicze górskie wioski oferujące zapoznanie się z tradycjami regionu w korzystnej cenie.

Najpiękniejszy region Szwajcarii oferujący aktywny wypoczynek zarówno latem, jak i zimą. Jeśli nie przepadasz za wędrówkami kolejki linowe dowiozą Cię na sam wierzchołek góry, gdzie czekają na Ciebie przepiękne widoki.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>