Miejsca Podróże

Fudżi – święta góra, na której możesz stanąć

Na świecie jest wiele szczytów, które w dawnych czasach uważane był za miejsca święte. Jednym z nich jest znajdujący się na japońskiej wyspie Honsiu wulkan Fudżi, będący miejscem pielgrzymek wyznawców shintō – jako żeńskie bóstwo Konohana-no-sakuyahime-no-mikoto. Na górze tej zbudowano trzy bramy torii i dwie świątynie, a do 1868 obowiązywał zakaz wstępu na górę dla kobiet. Ponieważ teraz żadnych ograniczeń tego typu nie ma, warto pomyśleć o podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni i zaliczeniu tego szczytu.

Japonia – jak tam dotrzeć?

Planując wejście na Fudżi, trzeba zacząć od podstaw, czyli samej podróży do Japonii. Tutaj jest praktycznie tylko jedno rozwiązanie – samolot. Ponieważ kraj ten znajduje się naprawdę daleko od Polski, loty do Japonii trwają od 10 do nawet 25 godzin. Czas podróży uzależniony jest od tego, czy leci się bezpośrednio, czy też z przesiadką po drodze. Loty bezpośrednie to oczywiście najszybsze rozwiązanie. Gdy leci się z przesiadką, ma ona miejsce najczęściej na którymś z niemieckich lotnisk, ale można mieć także połączenie z przesiadką w Brukseli, Holandii czy Rosji. Na stronie serwisu Fru.pl znaleźć można wszystkie połączenia z Polski do Kraju Kwitnącej Wiśni, dzięki czemu wyszukasz najbardziej optymalne dla siebie. Jeśli chodzi o ceny, tu również rozstrzał jest duży i uzależniony nie tylko od tego, czy podróżujesz z przesiadką, czy lecisz bezpośrednio, ale także i samych linii lotniczych. Ogólnie ceny wahają się od 2 do 4 tysięcy złotych. Ceny te obejmują bilety tam i z powrotem.

Fudżi – święta góra z dobrą infrastrukturą

Będąc na miejscu nie musisz martwić się o dotarcie do Fudżi. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze komunikacyjnej, Japonia podróż zapewnia wygodną każde miejsce kraju. Sama góra leży nieopodal Tokio, a ze stolicy można dostać się na nią za pomocą autobusów, które kursują w sezonie. Zalecana jest wcześniejsza rezerwacja, ponieważ Fudżi cieszy się dużym zainteresowaniem i autobusu kursują najczęściej pełne. Oficjalny sezon wspinaczkowy na górę to dwa miesiące: lipiec i sierpień. Na szczyt prowadzi kilka szlaków turystycznych, przy których znajdują się schroniska turystyczne. Zalecane jest, aby pod żadnym pozorem nie schodzić z wyznaczonych szlaku, ponieważ poza nim zbocza nie są umocnione, a ich strome nachylenie jest ekstremalnie niebezpieczne dla ludzi. W sezonie zimowym (czyli od połowy listopada) na północno-zachodnim zboczu góry czynne są tereny do jazdy na nartach.

Przeczytaj także:  Poznaj magię Polinezji Francuskiej - wyspy Gauguina

Jak się przygotować na Japonię?

W przygotowaniach do podróż mogą pomóc liczne strony internetowe z poradami dla turystów. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki taką frazę jak np. „Japonia podróż”, aby znaleźć strony z praktycznymi wskazówkami, dzięki którym podróż ta stanie się wspaniałą przygodą.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak