Idealna pomoc domowa?

przez EduInfo 7 373 views0

Rozważasz możliwość zatrudnienia pomocy domowej? Sprawdź jakich cech charakteru warto szukać u potencjalnego pracownika.

Punktualność

Jesteś umówiona, 10 minut temu powinnaś wyjść z domu, a tymczasem pani do sprzątania spóźnia się i jak na złość nie odbiera telefonu. Powyższy scenariusz nie brzmi zbyt zachęcająco, prawda? Aby uniknąć tego rodzaju, nieprzyjemnych sytuacji, jeszcze przed zatrudnieniem pomocy do sprzątania wyraźnie zaznaczmy, że przykładamy dużą wagę do punktualności. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku potencjalnych pracowników, którym mamy zamiar powierzyć np. zaprowadzanie czy też odbieranie dzieci ze szkoły.

Uczciwość

Osoba, której zdecydujemy się zlecić zadanie opieki nad naszym domem otrzyma pełny dostęp do naszych rzeczy; zarówno tych, których używany na co dzień i które nie posiadają zbyt dużej wartości, jak i do przedmiotów nieco bardziej wartościowych, takich jak chociażby sprzęt RTV, a niekiedy nawet pamiątek o wartości sentymentalnej. Aby nie obawiać się o stan przedmiotów czy też fakt ich posiadania, nawiązujmy współpracę wyłącznie z osobami, które nie budzą naszych wątpliwości, a ponadto są w stanie przedstawić odpowiednie referencje od poprzednich pracodawców.

Dyskrecja

Pomoc domowa to osoba, która może – naturalnie wraz z upływem czasu – stać się swego rodzaju członkiem rodziny. Nie ma w tym jednak nic dziwnego zważywszy na fakt, że opisywany rodzaj pracy wymaga obecności w domu pracodawcy co najmniej kilka razy w tygodniu. I choć na początku możemy czuć się nieco skrępowani wspomnianym faktem, to jednak z czasem uczucie to ustępuje naturalnemu zachowaniu. Jeśli jednak nie chcesz, aby informacje dotyczące twojego prywatnego życia ujrzały światło dzienne, to zdecyduj się na zatrudnienie osoby, dla której dyskrecja nie będzie żadnym problemem. Gdzie znaleźć takiego pracownika?

Najlepiej rozpocząć poszukiwania pośród profesjonalnych pomocy domowy, dla których sprzątanie w Warszawie, Łodzi czy też innym mieście Polski, nie będzie stanowiło żadnego problemu. Ogłoszenia osób, które zawodowo zajmują się sprzątaniem i nie traktują wspomnianej pracy na zasadzie zajęcia dorywczego znajdziemy między innymi na portalach branżowych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>