Podróże Porady

Jak przygotować się do podróży lotniczej?

Pierwszy raz wybierasz się za granicę samolotem i nie do końca orientujesz się w tych wszystkich zasadach i przepisach? Nie wiesz jak się przygotować do lotu i boisz się, czy na pewno sobie poradzisz? W takim razie koniecznie zapoznaj się z kilkoma najważniejszymi sprawami, o których warto wiedzieć.

Zadbaj o bilet i niezbędne dokumenty

To absolutna podstawa każdej podróży. Zanim wyjdziesz z domu przygotuj sobie wszystkie dokumenty, które będą konieczne podczas odprawy na lotnisku. Jest to bilet, dowód osobisty, paszport(o ile konieczny), jak również dodatkowe dokumenty takie jak np. świadectwa szczepień. Najlepiej mieć je wszystkie zapakowane razem i obowiązkowo zapisane na liście rzeczy do wzięcia.

Wcześniej zorientuj się jakie dokumenty są wymagane w danym kraju, aby na miejscu nie przeżyć niemiłego zaskoczenia, że niestety nie możesz tam przebywać. Pamiętaj, że jeśli wybierasz się do krajów poza Unią Europejską, to będziesz musiał zatroszczyć się również o wizę.

Zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych

Zawsze jest tam dokładnie określone o jakiej wadze możesz mieć bagaż podręczny i jakie koszty będziesz ponosić w przypadku przekroczenia docelowej wagi. Zdecydowanie polecamy opierać się głównie na bagażu podręcznym, gdyż wbrew pozorom doskonale wystarcza do podróżowania. Niekiedy taniej wychodzi kupić kilka rzeczy na miejscu, tym bardziej, jeśli wybieramy się gdzie na zaledwie 2-3 tygodnie.

Nie leć samolotem na czczo

Zanim wsiądziesz do samolotu warto zjeść lekki posiłek. To szczególnie ważne jeśli cierpisz na chorobę lokomocyjną. Dodatkowo powinieneś spakować sobie jakieś lekarstwa na tego typu dolegliwości, aby lot był jak najmniej problemowy.

Jeśli cierpisz na przewlekłe choroby lub jesteś w ciąży, to wtedy przed wylotem należy zasięgnąć porady lekarza. Oceni on bardzo dokładnie Twój stan zdrowia i stwierdzi, czy faktycznie możesz w ogóle wybrać się w tego typu podróż. Nie zapominajmy o tym, gdyż zdrowie powinno być zawsze na pierwszym miejscu.

Warto również zajrzeć na stronę wrocławskiego lotniska i poczytać więcej o przygotowaniu do lotu: https://airport.wroclaw.pl/

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak