Na co musisz zwrócić uwagę, zanim kupisz lodówkę?

przez EduInfo 8 658 views0

Lodówka jest koniecznym sprzętem w każdym domu. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez ciągłego zaglądania właśnie do niej. Kiedy po raz pierwszy czy nawet kolejny decydujemy się na zakup lodówki, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko jej wygląd, firmę czy wielkość, ale także niektóre, bardzo ważne funkcje. Dzięki nim uda się nam ograniczyć koszty używania lodówki.

Czym się kierować?

Przede wszystkim warto czytać etykietę energetyczną lodówki – w niej możemy znaleźć informacje o tym ile zużywa ona prądu, poznamy jej parametry.

Klasa energetyczna

Warto zwrócić również uwagę na klasę energetyczną lodówki. Najlepsza okazuje się klasa A+++, to właśnie przy niej lodówka jest najoszczędniejsza.

Alarm niedomkniętych drzwi

Ta funkcja jest bardzo przydatna. Często przez przypadek drzwi lodówki zostają niedomknięte. Teraz i o tym powiadomi nas alarm.

No frost

No Frost jest to system, która zapobiega pojawianiu się szronu w lodówce, ale także pozwala również zaoszczędzić na zużyciu energii przez lodówkę.

Inne użyteczne funkcje

Istnieją również inne użyteczne funkcje, które warto posiadać w swojej lodówce. Istotna okazuje się funkcja samo zamrażania, szybkiego schładzania produktów, anti-bacteria, kostkarka do lodu.

Nowoczesne lodówki posiadają wiele funkcji – nawet taką, która pozwoli nam sprawdzić zawartość lodówki bez jej otwierania, za pomocą wyświetlacza LCD. Zanim więc kupimy lodówkę zwróćmy uwagę jakie funkcje posiada i pamiętajmy – im więcej tym lepiej!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>