Pedicure frezarkowy – co to jest i na czym polega?

przez EduInfo 12 499 views0

Piękne stopy to ważna kwestia dla każdej kobiety. Szczególnie latem, kiedy często odsłaniamy je i prezentujemy w odkrytych butach. Ale dobry pedicure to nie tylko pomalowane paznokcie. Równie ważne jest zadbanie o skórę na stopach i wokół paznokci. W tym nie ma sobie równych pedicure frezarkowy – szybki, wygodny i przede wszystkim skuteczny.

Czym jest pedicure frezarkowy?

Pedicure frezarkowy polega na kompleksowym opracowaniu paznokci, skórek wokół nich oraz skóry stóp. To podstawowe zadanie, jeśli chcemy wykonać stylizację na stopach dobrze i jak najbardziej profesjonalnie. Na odpowiednio przygotowanych paznokciach lakier trzyma się lepiej i dłużej, a stopy bez zgrubień i odcisków wyglądają zdrowo i pięknie.

Do takiego zabiegu niezbędne jest urządzenie nazywane frezarką kosmetyczną. To sprzęt zasilany prądem lub na baterie, który ma wymiennie frezy, czyli różnego kształtu i ziarnistości wiertełka. Prędkość obrotu można dostosowywać do własnych potrzeb, podobnie nacisk wierteł do powierzchni. Frezarką można usunąć starą warstwę żelu lub hybrydy, odsunąć i usunąć skórki wokół paznokci oraz pozbyć się zgrubień i odcisków ze stóp.

Jak zrobić pedicure frezarkowy krok po kroku?

Pedicure frezarkowy rozpoczynamy tak samo, jak każdy inny zabieg na stopy, czyli od wymoczenia ich w wodzie. To pozwala zmiękczyć skórę i ją odżywić. Następnie usuwamy starą warstwę lakieru. Skórki wokół paznokci możemy odsunąć patyczkiem lub specjalnie dostosowanym do tego frezem. Następnie frezem kulkowym usuwamy je – bezpiecznie i bez uszkodzeń, co często się zdarza podczas używania cążków.

Jeśli stopy są zaniedbane i mamy na piętach warstwę zrogowaciałego naskórka, ją także możemy usunąć za pomocą frezarki. To pozwala uniknąć czasochłonnego i męczącego ścierania pumeksem albo tarką do stóp. Ważną kwestią jest odpowiednie dobranie frezów do poszczególnych etapów zabiegu. Istotny jest zarówno kształt, jak i grubość, dlatego najlepiej zapoznać się wcześniej dokładnie z instrukcją obsługi urządzenia.

Stopy opracowane frezarką – co dalej?

Tak opracowane stopy są gotowe na malowanie. Zauważyłaś, że wszystkie dotychczasowe etapy udało się wykonać z pomocą tylko jednego urządzenia? Wygoda nie do opisania. Na tym etapie jednak frezarkę do paznokci możemy już odłożyć na bok i zająć się tym, na co czekamy najbardziej – wyborem koloru i malowaniem paznokci. Pedicure frezarkowy przygotuje je do każdego rodzaju lakieru – zarówno tradycyjnego, jak i hybrydowego. Na koniec wystarczy wmasować w stopy odżywczy krem nawilżający i gotowe.

Używanie frezarki wymaga nieco wprawy, którą zyskasz już po kilku użyciach. Ponieważ jest to sprzęt profesjonalny, polecamy szybki kurs, na którym nauczysz się, jak poprawnie – i przede wszystkim bezpiecznie – zrobić pedicure frezarką. Wykorzystując tę wiedzę będziesz mogła opracować paznokcie tak precyzyjnie i estetycznie, jak nie było to możliwe dotychczas z pomocą tradycyjnych przyrządów. Sprawdź i przekonaj się sama!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>