Nowości

Ramka na zdjęcia – jak ją zrobić?

Ramka na zdjęcia

Handmade jest teraz na czasie w i cenie. Własnoręcznie robione rzeczy cieszą się ogromną popularnością, a w domowych pieleszach ludzie robią dosłownie wszystko, co się da. Możliwe jest też zrobienie własnej ramki na zdjęcia. Zobacz, jak stworzyć takie cudo.

DIY ramka na zdjęcia

Masz około godziny wolnego czasu, przynajmniej przeciętne zdolności manualne i trochę chęci? To świetnie. Z pewnością uda Ci się zrobić piękną ramkę na zdjęcia. Potrzebujesz tylko:

  • Grubego kartonu,
  • Skrawka ładnej tapety,
  • Kleju,
  • Nożyczek,
  • Linijki

Odrysuj na kartonie szablon swojej ramki lub wyznacz jej wielkość. Zrób dwa takie same kwadraty lub prostokąty i wytnij je precyzyjnie. Następnie sklej ze sobą trzy z czterech brzegów dwóch warstw papieru. Dla drugiej (tylnej) warstwy wytnij stopkę. Po wyschnięciu obklej ramkę dokładnie tapetą. Uważaj przy tym, by miejsca łączenia się skrawków znajdowały się w tylnej części. Na koniec obklej też stopkę i przytwierdź ja do ramki. Sposób mocowania stopki jest wiele. Możesz przykleić ja na zewnątrz lub wsunąć między dwie warstwy papieru i przykleić od środka. Ten drugi sposób jest trudniejszy, ale bardziej estetyczny i zapewniający większą trwałość.

Gotową ramkę możesz udekorować na brzegach muszlami, suszonymi kwiatami albo nawet posmarować cienką warstwą kleju i obsypać brokatem. Wszystko zależy od tego, jaki jest Twój gust i co aktualnie masz w domu. Możesz wykonać wstążeczkę albo pozostawić ramkę minimalistyczną. Zanim włożysz zdjęcie, odczekaj, aż klej dobrze zwiąże i zaschnie. Jeżeli chcesz, by ramka była atrakcyjniejsza, umieść między warstwami papieru taflę cienkiego, dobrze oszlifowanego na końcach szkła.

Jeżeli przyłożysz się dobrze do stworzenia ramki, to może być ona tak atrakcyjna, że świetnie spisze się, jako prezent dla bliskiej osoby. A przecież nic nie cieszy tak, jak własnoręcznie wykonane prezenty.

Przeczytaj także:  Kupno mieszkania w Bielsku-Białej: porady dla rodzin z dziećmi
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane