Pielęgnacja Zdrowie Zdrowie i uroda

Wpływ smogu na cerę – nie daj się!

Smog a cera

Batalia ze smogiem na pewno nie jest wyrównana – drobinki zanieczyszczeń bez trudu wnikają w naszą skórę, bombardując jej barierę ochronną. Dobra wiadomość jest taka, że z punktu widzenia naszej cery nie jest to wróg nie do pokonania – poznaj sposoby, by smog skapitulował!

Smog – jakie zagrożenia niesie?

Wszechobecny ostatnio temat smogu sprawia, że coraz częściej zaczynamy bagatelizować jego wpływ. Medialne poruszenie jakie narosło wokół zanieczyszczonego powietrza najpierw spowodowało, że kwestia smogu stała się modą, a teraz przechodzi do codzienności. Tymczasem statystyki są nieubłagane – trzecie miejsce w Europie pod względem ilości pyłu w powietrzu musi rodzić konsekwencje – zarówno dla zdrowia, samopoczucia, jak i wyglądu naszej cery.

Badacze podkreślają, że do najczęstszych następstw zanieczyszczonego powietrza należą:

  • Choroby układu krążenia
  • Zawały serca i wylewy
  • Choroby układu oddechowego
  • Przewlekłe zmęczenie
  • Znaczne pogorszenie stanu skóry

Wpływ smogu na Twoją cerę

Ze wszystkich skutków zdrowotnych, najłatwiej dostrzegalnym są problemy skórne. Skóra narażona jest w pierwszej kolejności na działanie groźnych związków, a smog atakuje ją z pełną mocą – dlatego jego wpływ znacznie wcześniej daje się zauważyć patrząc w lustro, niż robiąc badania. Narażenie na przebywanie w smogu powoduje, że skóra:

  • Nie oddycha – staje się szorstka
  • Jest podrażniona i dużo wrażliwsza
  • Staje się przesuszona
  • Jest narażona na powstawanie wykwitów i przebarwień

Cera wystawiona jest na działanie aż 150 związków chemicznych, zawartych w pyle smogowym – tak więc oprócz kurzu, promieni słonecznych i innych standardowych wrogów naszej skóry, dochodzi jeszcze cała masa groźnych substancji, które bez trudu wnikają w pory i mieszki włosowe. Dlatego właśnie warto ją chronić i odpowiednio zabezpieczać – pytanie tylko jak?

Przeczytaj także:  Domowe sposoby na kaszel

Broń przeciw smogowi

Zanieczyszczone powietrze to źródło wolnych rodników, które niszczą barierę ochronną skóry, hamują dopływ tlenu, zwiększają wrażliwość naczyń krwionośnych i drastycznie obniżają poziom witamin w organizmie. Utrzymanie pięknej i zdrowej cery mimo wszechobecnego smogu wymaga kompleksowej pielęgnacji. Na rynku dostępne są całe linie produktów, które chronią skórę przed smogiem od A do Z. Warto uzbroić się w taki kosmetyczny arsenał, by pokonać smog – dogłębna pielęgnacja skóry przyjdzie nam łatwiej i bez trudu podzielimy ją na 3 ważne etapy:

Oczyszczanie – gruntowne, ale delikatne i łagodzące podrażnienia

Nawilżanie – dokładne i intensywne, które zredukuje zmęczenie

Odżywianie – które buduje odpowiednią barierę ochronną i sprawia, że cera wygląda promiennie

Oczywiście oprócz odpowiedniej opieki, skórę można dodatkowo wspomóc. Odpowiednia dieta, dzięki której dostarczymy skórze dodatkowych witamin, unikanie godzin szczytu, czy wybieranie na odpoczynek miejsc, w których powietrze jest czystsze – na pewno nie zaszkodzi. Powszechnie jednak wiadomo, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić, dlatego podstawą jest pielęgnacja – tak przygotowana cera na pewno nie podda się smogowi!

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –