Podróże Porady

Wylatujesz na dłużej? Sprawdź ile kosztuje parking na lotnisku?

Dla wielu osób korzystających z usług lotniska ceny są czymś bardzo istotnym – pozwalają bowiem określić, czy warto korzystać z parkingów położonych tuż przy lotnisku, czy raczej korzystniejsze jest wynajęcie samochodu, który nas na nie dowiezie. W przypadku wrocławskiego lotniska sprawa jest jednak o wiele prostsza.

Dzięki wygodnemu położeniu parkingów praktycznie tuż przy terminalu, wrocławskie lotnisko zyskuje szeroką rzeszę osób, które decydują się na skorzystanie z miejsc parkingowych bez wnikania, ile kosztuje parking na lotnisku. Wynika to przede wszystkim z faktu, że każdy z parkingów dostosowany jest do innych potrzeb osób przyjeżdżających na lotnisko, co z kolei przekłada się również na rozmaite ceny, dostosowane do świadczonych usług.

Strefa darmowa

Jak na większości lotnisk, tak również i w tym przypadku istnieje strefa wolna od opłat. Jest to tzw. strefa „kiss and fly”, przeznaczona przede wszystkim dla osób, które odwożą swoich bliskich na krótkie podróże, nie zatrzymując auta na dłużej i nie czekając na odlot samolotu. Z takiego rozwiązania korzystają również często rozmaite firmy oferujące przewozy – 10 minut postoju w tej strefie to czas wystarczający zarówno do odebrania kogoś, kto zamówił taksówkę, jak również do podwiezienia, wyjęcia bagażu oraz rozliczenia się. Strefa ta jednak jest dodatkowo płatna po przekroczeniu darmowego czasu – rozliczenie za każde 10 minut wynosi ok. 20 zł. Jeśli więc przyjeżdża się na lotnisko na dłużej, np. z zamiarem poczekania na przylot samolotu albo jego odlot, lepiej skorzystać z parkingu godzinowego.

Parking godzinowy

W tym przypadku to, ile kosztuje parking na lotnisku, zależy przede wszystkim od czasu postoju. Jeśli zdecydujemy się na postój dłuższy, będziemy opłacać kolejne pół godziny albo godzinę. W przypadku osób, które przyjeżdżają po kogoś przylatującego do kraju, lotnisko we Wrocławiu rekomenduje skorzystanie z parkingu oznaczonego literą B, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hali przylotów.

Nieco więcej płatny jest parking VIP, który leży najbliżej terminala – miejsce w jego obszarze można dodatkowo zarezerwować, np. na czas odwożenia kogoś na samolot, który ma zabrać go w podróż.

Parking długoterminowy

Dla osób, które decydują się na dłuższy wyjazd i chcą lecieć na wakacje samolotem, zdecydowanie rekomendowany jest parking długoterminowy. W jego przypadku to, ile kosztuje parking na lotnisku, zależy nie od godziny, a od dni, przez które samochód będzie zajmował miejsce parkingowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się przy wyjazdach nawet do 15 dni – im dłużej, tym niższa jest opłata za zatrzymywane miejsce, jeśli chodzi o stawkę dzienną.

Za wsparcie merytoryczne dziękujemy Lotnisku Wrocław, a na stronie https://airport.wroclaw.pl/pasazer/dojazd/parking/ przy rezerwacji on-line możesz skorzystać aż z 40% zniżki!

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak