Nowości

Aranżacja łazienki w bloku mieszkalnym

Łazienka w bloku mieszkalnym ma to do siebie, że często trzeba w kreatywny sposób poradzić sobie z kilkoma zupełnie różnymi problemami. Niektórzy ludzie szybko się poddają i nie dbają o aranżację. Inni szukają optymalnych rozwiązań i… sporo na tym zyskują.

Schowaj nieestetyczne rury

Widoczne w niekoniecznie ładnych miejscach rury to jeden z największych problemów w przypadku łazienek w blokach. W narożnikach, przy ścianie, pod sufitem. Wizualny koszmar.

Czy można coś z tym zrobić? Jak najbardziej. Po pierwsze specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami mogą sprawdzić na ile możliwe jest przesunięcie łączeń – w końcu rura w kącie przeszkadza mniej niż na środku ściany. Pamiętaj jednak, by nie brać się za takie przesuwanie samemu!

Po drugie, aranżacja łazienki w bloku może uwzględnić zakrycie rur. Można to zrobić za pomocą terakoty lub płytek umieszczonych na specjalnym stelażu. Niezależnie jednak od wybranego wariantu, pamiętaj o tym, by zadbać o dostęp do zaworów i liczników!

Cicho i spokojnie

Problemem łazienek w blokach są również dźwięki dochodzące z innych tego typu pomieszczeń rozlokowanych w tym samym pionie. Część z nich – tą związaną z odgłosami wody spływającej rurami przy opróżnianiu wanny lub spłukiwaniu muszli ustępowej – możesz zminimalizować poprzez użycie sufitu podwieszanego z odpowiednią warstwą wyciszającą. Projekty łazienek w bloku bardzo często uwzględniają właśnie takie rozwiązanie ze względu na jego wygodę. Zwłaszcza, że przy okazji zyskujesz dodatkowe korzyści: sufit podwieszany dużo łatwiej utrzymać w czystości, niż jego tradycyjny odpowiednik.

Usprawnij wentylację

Wyciszenie sufitu pomaga, ale należy pamiętać, że część dźwięków (i to nie tylko tych pochodzących od sąsiadów z góry, ale i z całej reszty pionu) dobiega za pośrednictwem kratki wentylacyjnej. Ta w oczywisty sposób jest konieczna i nie można jej niczym zasłaniać.

Przeczytaj także:  Jak wybrać mieszkanie na własne potrzeby?

Łazienka w bloku może jednak zostać wyposażona w system wentylacyjny, który z jednej strony swym szumem zagłuszy ewentualne dźwięki, z drugiej natomiast poprawi wymianę powietrza w samym pomieszczeniu.

Nie zapomnij o tym, by montaż tego typu instalacji skonsultować z osobami posiadającymi odpowiednią wiedzę i kompetencje, tak, by mieć pewność, że będzie ona prawidłowo pełniła swoje funkcje i pozostanie zgodna z wymaganiami bezpieczeństwa (choć może to się wydać śmieszne, błąd w założeniach może wpłynąć na przepływ powietrza, a tego zdecydowanie lepiej unikać).

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane