Kosmetyki Zdrowie i uroda

Co wyróżnia kosmetyki na bazie oliwek?

Już kilkanaście wieków temu Homer nazywał oliwę złotym płynem. Już wtedy sądzono, że odmładza ona skórę, łagodzi ból i ma właściwości uzdrawiające. Czemu oliwa zawdzięcza takie zalety? Być może jest to pochodną tego, że drzewka oliwne żyją nawet do 2000 tysięcy lat i są niezwykle odporne.

Podstawa wielu leków i kosmetyków

Oliwę wykorzystuje się w bardzo dużej ilości naturalnych kosmetyków. Wiele osób stosuje ją bezpośrednio do masażu ciała, czy wcierania w skórę twarzy, czy rąk, aby złagodzić uczucie suchości. Zawiera w sobie znaczną ilość witamin takich jak fosfor, potas, żelazo oraz witaminy z grupy B, D, jak również witaminy E i C. Jednakże za zdecydowanie najcenniejszy czynnik uważa się nienasycone kwasy tłuszczowe. Przyśpieszają one regenerację komórek oraz ułatwiają przyswajanie witaminy D.

Oliwa ma też bardzo dobre właściwości nawilżające. Na skórze tworzona jest bardzo cienka warstwa, która nie tylko zapobiega utracie wody, ale też zmiękcza podrażnioną skórę i chroni przed zimnem.

Kosmetyki na bazie oliwek gwarantują identyczne efekty, jak oliwa w najczystszej postaci. Często dodatkowo są w nich jeszcze inne składniki, kto re przyśpieszają regenerację skóry oraz zapewniają wspaniały wygląd.

Jak i gdzie kupować kosmetyki na bazie oliwek?

Zdecydowanie poleca się wybieranie sprawdzonych sklepów zielarskich oraz z kosmetykami naturalnymi. Warto jest czytać etykiety, aby nie dać się nabrać na produkty, gdzie oliwa jest w bardzo niewielkiej ilości, a reszta to substancje chemiczne i konserwanty. W wielu przypadkach lepiej będzie dopłacić, ale za to mieć kosmetyk, który rzeczywiście będzie działał w taki sposób, jak opisywaliśmy powyżej.

Dobrym pomysłem może być skorzystanie ze sklepów internetowych z naturalnymi kosmetykami. Dzięki temu nie trzeba nawet wychodzić z domu, ale wystarczy tylko kilka kliknięć, aby sprawić sobie wspaniałe kosmetyki, które zapewnią Ci wspaniały wygląd Twojej skóry przez bardzo długi czas.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –