Kosmetyki Zdrowie i uroda

Dlaczego za naturalne kosmetyki należy zapłacić więcej?

Używasz kosmetyków naturalnych? Zastanawiasz się, dlaczego ich cena jest o wiele wyższa niż tych drogeryjnych? Dowiedz się, jakie są powody tego, że za kosmetyki naturalne i ekologiczne musisz zapłacić więcej.

„Naturalny krem do twarzy jest drogi, bo modny!”

Bardzo wiele osób wychodzi z założenia, że cena kosmetyków naturalnych jest wysoka, ponieważ moda na bycie eko staje się być coraz bardziej popularna. Niektórzy twierdzą natomiast, że skoro ambasadorami naturalnych marek kosmetycznych są telewizyjne twarze, to ich cena musi być wygórowana, ale tak naprawdę one niczym nie różnią się od tych drogeryjnych. Nic bardziej mylnego. Kosmetyki naturalne są droższe, ponieważ proces ich produkcji, a także dopuszczenia do sprzedaży jest bardzo kosztowny.

Wysoka jakość surowców to wyższa cena kosmetyku

Coraz więcej osób kupując naturalny krem do twarzy zwraca uwagę na jego skład. Porównując go z tym z popularnej marki kosmetycznej, można zauważyć, że znajdują się tam przede wszystkim surowce pochodzenia roślinnego. Dla zapewnienia najwyższej jakości kosmetyków są one pozyskiwane z kontrolowanych bądź własnych upraw. Jeżeli firma kosmetyczna posiada własne surowce to konieczne jest, aby przeszły one szereg specjalistycznych badań zanim zostaną wykorzystane do produkcji kosmetyków. Proces pozyskiwania, sprowadzania i badania składników nie należy do najtańszych.

Uzyskanie certyfikatu

Dla zapewnienia najwyższej jakości produktów naturalnych, producenci muszą stosować się do wymagań jakie stawiają instytucje certyfikujące. Aby firma mogła uzyskać certyfikat produkowane przez nich kosmetyki takie jak naturalne kremy do twarzy czy balsamy do ciała powinny:

  • zawierać odpowiednią ilość składników roślinnych pochodzących z ekologicznych upraw,
  • posiadać składniki, które zostały pozyskane w naturalny sposób wyniku filtracji, tłoczenia, destylacji czy ekstrakcji,
  • mieć przyjazne środowisku opakowania i produkcję.
Przeczytaj także:  Narzędzia laryngologiczne – kiedy korzysta z nich lekarz?

Koszt badań i produkcji

Koszt badań kosmetyków waha się w granicach od kilkuset złotych nawet do 10 000 złotych. Badania są obowiązkowe i należy je wykonać przed wprowadzeniem produktu na rynek. Należą do nich:

  • testy mikrobiologiczne, których celem jest wykluczenie obecności grzybów i pleśni,
  • testy konserwacji,
  • testy na zawartość wody,
  • testy dermatologiczne.

Badania są kosztowne, obowiązkowe i długotrwałe. Na wyniki czeka się nawet miesiąc. Do kosztów badań dochodzą także koszty produkcji. Aby móc tworzyć kosmetyki należy posiadać specjalnie przystosowane do tego pomieszczenie. Jego utrzymanie, wyposażenie, zakup odpowiedniego sprzętu generuje dodatkowe koszty. Do tego dochodzi także produkcja opakowań przyjaznych środowisku, których koszt jest o wiele wyższy niż tych plastikowych.

Wyższa cena – lepsza jakość

Decydując się na zakup kosmetyków naturalnych, masz pewność, że kupujesz produkty w 100% ekologiczne. Ich cena jest wynikiem kosztownego pozyskiwania surowców, produkcji, a także uzyskania certyfikatów. Cena produktów naturalnych jest przede wszystkim wyznacznikiem jakości produktów.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –