Kosmetyki Zdrowie i uroda

Czym się kierować przy wyborze kosmetyków na plażę?

Już niebawem wiele z nas będzie miało przyjemność oddawać się słonecznym kąpielom nad morzem. Na błogi i tak wyczekiwany wyjazd powinniśmy odpowiednio się przygotować. Niezwykle ważne, szczególnie podczas wyjazdów nad afrykańskie wybrzeża jest zabranie ze sobą odpowiednich kosmetyków.

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki na plażę?

Wybór odpowiednich kosmetyków na plażę powinien być indywidualny dla każdej osoby, która z Tobą wyjeżdża. W zależności od typu skóry inaczej reaguje ona na działanie promieni słonecznych. Najlepszym sposobem na odpowiednie dopasowanie olejków czy też balsamów do typu skóry jest wizyta u dermatologa. Określi on dokładnie typ Twojej karnacji, a także przedstawi wszelkie zagrożenia związane ze zbyt długimi kąpielami słonecznymi.

Jak stosować olejki i balsami podczas pobytu nad morzem?

Niezależnie od tego jaką mamy karnację powinniśmy stosować olejki i balsamy zarówno po jak i przed ekspozycją na promienie słoneczne. Przed wyjazdem na wakacje musimy pamiętać o tym dla każdej osoby skompletować zestaw olejków oraz balsamów odpowiedni dla jego typu skóry. Jeśli korzystamy z jakichkolwiek kosmetyków, należy zapoznać się ze wskazówkami zamieszczonymi na opakowaniu.

Odczekaj 15 minut!

To o czym zazwyczaj zapominamy lub bagatelizujemy, to odczekanie minimum 15 minut po posmarowaniu ciała olejkiem przed ekspozycją na słońcu. Przeważnie ludzie olejków używają już będąc na plaży i będąc narażonym na promienie słoneczne. To jest częsty powód miejscowych poparzeń.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –