Miejsca Podróże

Dubaj – zaczarowane miejsce

dubaj urlop informacje turystyczne

Dubaj pod wieloma względami jest lokalizacją niezwykłą. Z jednej strony jest to olbrzymia metropolia należąca do Emiratów Arabskich, zamieszkana w dużej części przez ludzi obcych i pochodzących z innych lokalizacji. Z drugiej strony, to również stolica rozmaitych wydarzeń sportowych i kulturalnych, która słynie ze swojego podejścia do biznesu praktycznie na cały świat.

Dodatkowo, z uwagi na położenie, Dubaj stanowi również częsty punkt podróży. Choć urlop tutaj nie należy do najtańszych, a miasto liczy sobie ponad 2 miliony stałych mieszkańców, podróżni z całego świata przybywają tutaj w celu zwiedzania, poznania mekki wszystkich biznesmenów, odpoczynku na plażach czy podziwiania jednych z najwyższych wieżowców świata – i często spędzania w ich górnych apartamentach Sylwestra.

Stolica… rozrywki

Dubaj znany jest przede wszystkim jako stolica rozrywki. Jest tutaj wiele barów czy restauracji i klubów nocnych, które sprawdzą się dla osób ceniących sobie imprezowy charakter wypoczynku. Jednocześnie jednak to właśnie tutaj odbywają się liczne festyny i festiwale, takie jak Dubai Shopping Festival, trwający aż miesiąc i przyciągający nawet ponad 3 miliony odwiedzających. Czas spędzić można również w olbrzymim parku wodnym w Wonderland. Warto także dodać, że to właśnie w Dubaju pobito prawie 800 rekordów Guinessa, do których zalicza się również ten dotyczący najwyższego budynku świata, liczącego 828 m wieżowca Burdż Chalifa.

Cudowny klimat

Średnie temperatury w dzień w Dubaju przekraczają 33 stopnie, podczas gdy te nocne nie spadają poniżej 22 stopni. Jednocześnie liczba opadów jest niezwykle niska, przez co praktycznie cały rok to doskonały czas na zwiedzanie tego niezwykłego miasta. Apartamenty i hotele dostępne są we wszystkich dzielnicach miasta, zaliczając do tego również te znajdujące się na sztucznych, specjalnie stworzonych o tego celu wyspach, takich jak zespół wysp Palm Islands, na których prawdopodobnie powstaną najpiękniejsze plaże świata. W trakcie budowy jest nawet największy hotel, liczący sobie 6500 pokojów.

Przeczytaj także:  Europejskie stolice – jak zorganizować wyjazd na weekend

Luksusowy transport na wysokim poziomie

Z uwagi na swoje rozmiary Dubaj potrzebował nie tylko odpowiedniego węzła komunikacyjnego na lądzie, ale również adekwatnego na wodach. W ten sposób powstał jeden z najbardziej bezpiecznych i luksusowych węzłów metra na całym świecie, do którego dobudowuje się kolejne, oznaczone kolorami linie – mają one po kilkadziesiąt kilometrów każda. Dodatkowo dostępny jest również jeden z najnowocześniejszych portów lotniczych na świecie, obsługujący zarówno linie handlowe, jak i turystyczne oraz biznesowe.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak