Edukacja

Jak urządzić dziecięcy pokój dla ucznia?

pokoj dzieciecy

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Dlatego należy już myśleć nie tylko o książkach, tornistrze i zeszytach, ale również pokoju, szczególnie jeśli pociecha po raz pierwszy wyrusza w świat nauki. Trzeba pamiętać, że pokój dziecięcy to nie tylko miejsce do nauki, ale też zabawy i wypoczynku. Wnętrza powinny być przyjazne, komfortowe i funkcjonalne, aby mały uczeń dobrze się w nich czuł.

Nawet jeśli pokój będziemy urządzać dopiero z początkiem września to o tym jakie meble i dodatki się w nim znajdą warto pomyśleć już teraz. Podstawowym wyposażeniem pokoju dla dziecka jest biurko. Najlepiej, aby było ono praktyczne i posiadało jak najwięcej szuflad, półek i szafek. Dzięki temu będzie miejsce na zeszyty, książki i drobiazgi, które powinny być pod ręką. Im większy porządek będzie panował na biurku, tym łatwiej będzie się dziecku skupić na nauce.

Krzesła i oświetlenie w pokoju dziecięcym

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia pokoju ucznia jest krzesło biurowe. Powinno ono być wyposażone w podłokietniki oraz regulowane oparcie i wysokość siedziska. Zapewni to łatwiejsze dopasowanie krzesła do biurka oraz wzrostu malucha. Kiedy nasza pociecha rośnie, musimy szczególnie dbać o jej prawidłową postawę ciała, aby na przyszłość nie pojawiły się problemy z kręgosłupem. Dlatego odpowiednio dobrane krzesło to podstawa. Warto zwrócić uwagę na obicie, aby nie było zbyt jasne i podatne na ubrudzenia. Ponadto, dobrym materiałem będzie ekologiczna skóra, która ma działanie antyalergiczne i będzie przyjazna dla skóry dziecka.

pokoj dla dziecka

Następną kwestią jest oświetlenie. Należy przede wszystkim pamiętać, aby biurko stało przy oknie. Dzięki temu, dziecko będzie miało naturalne światło do nauki. Warto również postawić na biurku lamkę z żarówką LED. Światło tego rodzaju nie będzie męczyć oczu małego ucznia.

Przeczytaj także:  Fiszki – sposób na efektywną naukę języków obcych

Miejsce na wypoczynek w pokoju dla pierwszoklasisty

Po zakończonej nauce, przychodzi czas na odpoczynek. W dziecięcym pokoju, doskonale sprawdzi się niewielka kanapa. Dobrze byłoby pomyśleć o składanym meblu. Dzięki czemu w ciągu dnia nie będzie ona zajmowała zbyt dużo miejsca. Nie zapomnij również o dodatkach. Dzieci kochają kolory i zabawki. Powinny więc w pokoju koniecznie znaleźć się takie rzeczy jak kolorowe poduszki, puchaty dywan i ozdobne lampki. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie pomieszczenia, dlatego małe elementy mebli powinny zostać przymocowane, by nie stanowiły zagrożenia podczas zabawy.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym