Moda

Trendy w modzie na jesień 2017

Nowy sezon nabiera rumieńców. Dla tych, którzy intensywnie zaopatrywali szafę w zeszłym roku, mamy dobre informacje. Projektanci postanowili wrócić do kilku zeszłorocznych trendów. Jak będzie wyglądać jesień 2017 w modzie?

Moda na jesień i zimę

Po pierwsze aksamit nie chce dać się wypchnąć z obiegu. Materiał jest proponowany do wieczorowych stylizacji, w tonacjach pomiędzy złotem, a musztardą. Wraca również moda na rzeczy o zabarwieniu folkowym – stąd hafty i sukienki o regionalnych wzorach. Na wybiegach było również zmysłowo – pojawiły się koronki, elementy bielizny i przezroczyste wstawki.

Jeżeli chodzi o przełom jesieni i zimy, nie obejdziemy się bez kożuchów. To one w zestawie do krótkich spódniczek i sukienek mają ogrzewać płeć piękną. Odsłonięte nogi to dość odważny pomysł na ten sezon. A czy zdominuje ulice? To zależy tylko od was.

Z powracających tematów z ostatnich lat warto wspomnieć lamparcie cętki, które przez jednych są uwielbiane, przez innych uważane za jeden z najgorszych możliwych wzorów. Jesień ma wydobyć z nas dzikość, więc jaka propozycja w zamian? Do gry wchodzi także geometria – w stylu lat 60. Proste cięcia mają równoważyć futurystyczne odniesienia (szczególnie w postaci wzorów i napisów, o których dalej). Ideą są złudzenia optyczne wywołane przez wzór, czyli nasze stroje będą pełne trójkątów i kwadratów.

Jesień – powracające trendy w modzie

Projektanci chcą, by w tym sezonie było nam miękko i ciepło, stąd w asortymencie sklepów mają pojawić się modne swetry. Wspominaliśmy już o kożuchach, ale to dopiero początek ich propozycji. W trendzie będzie noszenie obszernych swetrów, najlepiej robionych na drutach. Szczególnie sprawdzą się te o niestandardowych rękawach i z frędzlowatymi, wystającymi nićmi. Kolejny elementy to futra i puchówki. Te pierwsze są stylizowane na vintage – długie, ciężkie i w naturalnych barwach. Te drugie dominowały w zeszłym roku i nie spuszczają z tonu i w tym – propozycja z wybiegów, to płaszcz w klasycznym kroju, w kolorach khaki. Natomiast sportowe kroje pomalowane są w wyraziste barwy.

Przeczytaj także:  Tankini – wygodny i uniwersalny strój dopasowany do każdej sylwetki

Będąc przy sporcie – przede wszystkim dominuje sportowa elegancja, którą projektanci próbują mieszać w kontrastowych stylach. Inspiracją są lata 90. I zimowe kurorty, a dominujące stylizacje to sport total look – koniecznie w mocnych kolorach i w połyskliwych materiałach. W powracających elementach znajdziemy także nawiązania do tzw. power dressing z lat 90. – czyli wyrazisty styl dla kobiety pracującej. Tym razem w propozycjach pojawiły się współczesne odniesienia do niego. Wzory pochodzą raczej z męskich krojów i dopełniają wspomnianą wcześniej geometrię. Na ulicach pojawią się wzory w większych rozmiarach, formy zaburzające linie ramion – obszerne i luźne.

Dla poszukujących innych rozwiązań, projektanci proponują jeans. Podobno nie należy ograniczać się z ilością. Promowane są stylizacje od stóp aż po głowę, które czerpią z canadian tuxedo i obecnego trendu rodem z USA – americana. Denim nie ma tym razem odwoływać się do powszechności, lecz charakteryzować się eleganckim stylem – proponowane są połączenia koszuli, żakietu lub kurtki ze spodniami.

Trendy jesień 2017

W trendach na ten sezon musimy wspomnieć o kilku istotnych elementach. We wzorach będą dominowały dwa kolory – czerwień i granat. Czerwień pojawia się niezależnie od stylizacji i elementu stroju – w butach, spodniach, koszulkach i dodatkach na głowę. Granat ma być kolorem uniwersalnym, eleganckim i wyprzeć nadmiar czerni z ulic. Uzupełnieniem pomiędzy tymi dwoma są: czekoladowy brąz, złotawa musztarda i srebro.

Powinniśmy spodziewać się także licznych kosmicznych odwołań. Futuryzm będzie miał wiele odcieni. Oprócz srebrnych nitek, pojawią się niestandardowe wzory i galaktyczne nadruki. Pomysły te będą przenikać się ze światem sennych marzeń – kwiatowe, łabędzie wzory uzupełnione o elementy rodem z kalejdoskopu i efektem trójwymiarowości.

W sezonie jesiennym powinniśmy liczyć się także ze szkocką kratą. Tym razem w odcieniach brązów, pomarańczy, szarościach i czerwieni. W sklepach powinniśmy wypatrywać wzorów tartanu, glencheck czy gingham, zainspirowane elementami pojawiającymi się w latach 70. I 90. Istotną rolę będą odgrywały napisy. Nasz strój ma nieść przesłanie, mówić o naszych emocjach, poglądach i buncie. Inspiracja tkwi w wyrazistych zmianach jakie zaszły na politycznej scenie, ale także w wątkach ekologicznych, ironii. Pojawią się także hasła poszczególnych kolekcji.

Przeczytaj także:  Rękawiczki skórzane - jakie kupić?

Ostatni ważny element to dodatki. Warto rozpocząć poszukiwania stylowego nakrycia głowy – beret, futrzana czapka lub kaszkiet do męskiej marynarki to najwyraźniejsze propozycje. Na szyje ponownie wrócą chokery, ale tym razem będą bliższe biżuterii. Nie obejdzie się także bez piór – będą raczej elementem wykańczającym niż dominującym, za to znajdą się na sukniach, spódnicach, rękawach, dekolcie i ramionach. Jak widzimy jesień 2017 obfituje w różnorodność, gdzie bez problemu pogodzimy stylizacyjne trendy z naszym charakterem.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Moda

Najlepsze swetry damskie na zimę

Swetry damskie są wyśmienitym doborem konfekcji na okres jesienno – zimowy. Możemy wyróżnić kilka gatunków swetrów chętnie zakładanych przez kobiety
Moda

Rękawiczki skórzane – jakie kupić?

Rękawiczki skórzane mają wiele przymiotów, których nie posiadają opcjonalne wersje rękawic na zimę. Można powiedzieć o nich wiele, a co