Dieta Zdrowie i uroda

Leczenie ziołami – dlaczego warto?

leczenie ziołami

Zapewne każdy z nas nieraz zażywał jakieś lekarstwa. Bardzo często są one jednak mocno nadużywane i brane na wszelkie dolegliwości. W aptekach znajdziemy tabletki od bólu głowy, na kaszel, katar, a nawet otyłość. Co więcej, bierzemy musujące suplementy diety, witaminki w żelkach oraz przeróżne preparaty.

W dzisiejszych czasach, prawdopodobnie nie spotkamy osoby, która nie leczyłaby jakiejś dolegliwości tabletkami, kroplami czy syropami. Dla każdego logiczne wydaje się to, że skoro boli głowa, to trzeba wziąć tabletkę, jeśli mamy wzdęcia, to również bierzemy pigułkę itd. Nikt nigdy jednak nie zastanawiał się – lub to robił, ale nie pogłębił swojej wiedzy – w jaki sposób takie tabletki działają.

Jak działają tabletki?

Wiadomo, że cały proces nie wygląda jak w reklamach, gdzie inteligentna tabletka, leci po połknięciu dokładnie w bolące miejsce. A więc jak to działa? Połknięta pigułka nie leczy nam bólu głowy, ale jedynie osłabia lub hamuje przewodzenie bodźca bólowego. Czyli w pewien sposób, okłamuje nasz organizm. Branie tabletek jest bezpieczne, dopóki nie staje się to notoryczne. Tak więc, jeśli często boli nas głowa, brzuch czy ząb, warto odpuścić leki i wybrać się do lekarza. Może się bowiem okazać, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego.

zioła lecznicze

Warto zastanowić się również, co w takich lekach można znaleźć. Substancja czynna w pigułce stanowi około 30% całej tabletki. Reszta to substancje pomocnicze. Z tych mniej niebezpiecznych możemy znaleźć: laktozę – szkodzi osobom, którzy cierpią na nietolerancję laktozy, skrobia – jest groźna dla tych, którzy cierpią na celiakię, węglan wapnia – może on wywoływać problemy żołądkowe. Następnym „wypełniaczem” jest stearynian magnezu.
Pozyskiwany jest on z najbardziej modyfikowanych genetycznie nasion – bawełny, które bardzo łatwo absorbują z otoczenia pestycydy. Jego przyjmowanie, uszkadza układ immunologiczny oraz blokuje wchłanianie substancji odżywczych w jelitach. To jednak tylko część substancji pomocniczych znajdujących się w tabletkach. Dlatego, następnym razem, zanim połkniemy pigułkę, powinnyśmy się dwa razy zastanowić.

Przeczytaj także:  Flegma w gardle – jak się pozbyć?

Co stosować zamiast tabletek?

Od wieków, ludzie używali ziół do leczenia wszelkich dolegliwości. Przede wszystkim nie mają one skutków ubocznych, ale także leczą źródło problemu, a nie przerywają informacje o bólu. To jednak nie są jedyne zalety ziół. Przede wszystkim, są one darmowe. Możemy wybrać się na łąkę, oddaloną od ulic i spalin i tam zbierać nasze naturalne lekarstwa. Zioła nie tylko pięknie pachną, ale też posiadają bardzo przyjemne walory smakowe. W przypadku problemów związanych ze stresem, doskonałą alternatywą dla tabletek są herbaty ziołowe na uspokojenie. Taki napój pomaga zmniejszyć napięcie w czasie kiedy my będziemy się delektować jego bogatym smakiem.  Zanim jednak weźmiemy się za domowe leczenie, warto przeczytać co nieco o tych wspaniałych roślinach. Dzięki temu, będziemy wiedzieć, jakie zioła leczą konkretne dolegliwości.

 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –