Edukacja

Fiszki – sposób na efektywną naukę języków obcych

Fiszka to niewielki kawałek papieru lub kartonik, która może zawierać hasło, słowo, datę historyczną lub definicję. Fiszki można zebrać w pudełku z przegródkami, które umożliwia naukę i powtórkę danych zagadnień.

Nauka angielskiego na fiszkach

Szczególnie popularnym typem tej pomocy naukowej są fiszki angielskiego. Na jednej stronie zamieszczamy słówko w języku angielskim, a na przeciwnej jego tłumaczenie. Takie fiszki angielskiego można wykonać samodzielnie lub też zakupić w księgarniach językowych gotowe zestawy. Nauka na fiszkach angielskiego przebiega w ten sposób, że wyciągamy karteczkę, uczymy się słówka i wkładamy do przegródki „do powtórzenia”. Kolejnego dnia z tej przegródki wyciągamy fiszki, powtarzamy i wkładamy do kolejnej przegródki np. „do powtórzenia za tydzień”.

Fiszki angielskiego pozwolą nam stworzyć system powtórek, dzięki którym zwroty i słówka nie wylecą nam z głowy, ale będą cały czas powtarzane. Rozwinięciem idei nauki na fiszkach angielskiego jest stworzenie odpowiedniego systemu przegródek np. z datami lub „do częstego powtórzenia”, „do powtórzenia w następnym miesiącu”. Dzięki temu, jeśli np. opanujemy jakieś wyrażenie, możemy powrócić do niego nawet za kilkanaście dni. Natomiast słówka, które będą nam sprawiać trudność, możemy powtarzać w częstszych interwałach.

Co jest potrzebne do zrobienia własnoręcznych fiszek angielskiego?

Jeśli chcemy sami stworzyć własne fiszki, powinniśmy zaopatrzyć się w pudełko, dużą ilość karteczek oraz kartoników, które wykorzystamy jako przegródki. Pudełko powinno być podłużne i dopasowane rozmiarami do karteczek. Przegródki powinny być nieco większe od kartek, żeby były one widoczne spomiędzy fiszek. W trakcie nauki możemy na bieżąco dopisywać fiszki angielskiego i tym samym w niedługim czasie wzbogacić nasz zasób słownictwa.

Przeczytaj także:  Jaki długopis Parker wybrać?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym