Nowości

Gogle narciarskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

jak wybrać gogle narciarskie?

Nie ma nic ważniejszego na stoku narciarskim niż skuteczna ochrona wzroku. Jazda na nartach to niewątpliwa przyjemność, ale w jej trakcie nie możesz zapominać o silnym promieniowaniu słonecznym, które może być szkodliwe dla Twoich oczu. Równie niebezpieczne są dla nich wystające gałązki znajdujących się na stoku drzewek lub okruszki lodu, które sypią się spod nart innych obecnych na stoku narciarzy. Z tych właśnie powodów należy wybrać odpowiednie gogle narciarskie. Zobacz, co należy brać pod uwagę przy oglądaniu różnych ich modeli.

Czy kolory soczewek mają znaczenie przy wyborze gogli narciarskich?

Wydaje Ci się że kolory szkieł w goglach narciarskich nie mają znaczenia i możesz wybrać takie, które podobają Ci się najbardziej? Nic bardziej mylnego. Różne kolory szybek ochronnych wpływają na widziany przez Ciebie obraz. Zapoznaj się z ich funkcjami i wybierz taką, która odpowiada wszystkim Twoim oczekiwaniom.

 • Zielona – kolor ten zapewni Ci bardzo dobry kontrast i sprawi, że widziane przez Ciebie kolory będą zgodne z rzeczywistymi.
 • Brązowa, pomarańczowa, czerwona lub żółta – te barwy zredukują odbijające się od słońca odblaski i znacznie poprawią Twój kontrast widzenia.
 • Szara – ten kolor szybki do gogli narciarskich nie tylko zmniejsza intensywność słonecznego światła, ale również ujednolica kolory bez zaburzania ich właściwej barwy.

Gogle narciarskie – na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze?

Wybór gogli narciarskich nie jest tak trudny, jak może Ci się wydawać. Wystarczy, że przed zakupem produktu zwrócisz uwagę na kilka podstawowych parametrów.

Przeczytaj także:  Rodzaje ropy na giełdzie – jakie są? Czym różnią się poszczególne typy?

Oprawka

Materiał, z którego została wykonana oprawka musi być elastyczny i wytrzymały. W razie jakiegokolwiek upadku na stoku narciarskim odpowiednia oprawka zamortyzuje Twój upadek i zminimalizuje ewentualne kontuzje.

Filtr UV

Istotny jest również wybór odpowiedniego filtru UV w goglach narciarskich. Wielokrotnie zostało już wspomniane, że najważniejszym jego zadaniem jest skuteczna ochrona Twojego wzroku przed działaniem promieni słonecznych. Oczekujesz 100% ochrony? Wybierz gogle z filtrem nie mniejszym niż 400 UV.

Polaryzacja

Polaryzacja w goglach narciarskich spełnia kilka ważnych funkcji. Dzięki nim lepiej postrzegasz feerię barw na stoku narciarskim. Jakie podstawowe funkcje spełnia polaryzacja?

 • Likwiduje odbijające się od gogli odblaski słoneczne.
 • Poprawia kontrast widzenia.
 • Wyostrza wszystkie kolory.

Gogle narciarskie i okulary korekcyjne – czy można je połączyć?

Nosisz okulary korekcyjne? Weź to pod uwagę przy wyborze gogli narciarskich. Będziesz je bowiem zakładać na okulary. W związku z tym gogle muszą być odpowiednio duże. Oprócz tego powinny szczelnie przylegać do Twojej twarzy, ale z drugiej strony – nadmiernie jej nie uciskać, zwłaszcza w okolicach czoła czy nosa. Nie chcesz zakładać gogli narciarskich na okulary korekcyjne? Może na czas wyjazdu na narty zdecydujesz się na zakup soczewek kontaktowych? To bezpieczny i skuteczny sposób za zastąpienie okularów.

Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

 1. Avatar

  Rafał

  21 grudnia 2018

  Planuję w tym roku pierwszy raz wybrać się na narty, jakie gogle polecacie dla zielonych? Jaka firma? 🙂

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane