Nowości

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie sezonu narciarskiego. Zapewne już nie możesz się doczekać, kiedy pojawisz się na stoku i zaczniesz oddawać się białemu szaleństwu bez końca. Niemniej, zanim to nastąpi, to warto wiedzieć, jak się do sezonu odpowiednio przygotować. Dzięki temu będzie to dla Ciebie nie tylko lepsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze przeżycie. Postanowiliśmy przygotować kilka prostych porad, które pomogą Ci się nakierować na konkretne działania, które należy wziąć pod uwagę przy przygotowywaniu się do sezonu narciarskiego.

Wzmocnij swoją kondycję

Wiele osób o tym zapomina, tymczasem dobra kondycja na stoku jest sprawą kluczową. Idealne do tego celu będzie bieganie, gdyż nie tylko poprawia wydolność organizmu, ale także wzmacnia nogi. Nie musisz biegać codziennie, wystarczy przynajmniej trzy razy w tygodniu po 30 minut. Oczywiście możesz zacząć od mniejszych częstotliwości i stopniowo zwiększać obciążenie.

Zadbaj o swoje mięśnie

Nie zapominamy również o mięśniach. Niemniej, nie musisz koniecznie zapisywać się od razu na siłownię, ponieważ wystarczą najczęściej ćwiczenia w domowym zaciszu. Jednakże jeśli rzeczywiście chcesz podejść do tego profesjonalnie, to jak najbardziej można pomyśleć, aby na 2-3 miesiące przed sezonem zapisać się do klubu, gdzie będziesz mógł poćwiczyć.

Rozciągaj się

To kolejna bardzo ważna wskazówka. Niestety wielu osobom wydaje się, że skoro pobiegają, czy poćwiczą co nieco, to już są rozciągnięci. Tymczasem zachęcamy do tego, aby przynajmniej 15 minut dziennie się porozciągać, aby jeszcze bardziej zwiększyć zakres ruchu w stawach. To bardzo ważne, bowiem im bardziej przyzwyczaisz swoje mięśnie to różnych ruchów, tym mniejsze prawdopodobieństwo kontuzji.

Sprzęt oraz akcesoria

Oczywiście nie może się obejść bez dokładnego sprawdzenia swojego sprzętu i wszystkich akcesoriów. Warto jest zająć się przeglądem trochę wcześniej, aby w razie czego zakupić niezbędne rzeczy i dobrać je sobie do pozostałych elementów. Zreperuj naderwane wiązania, czy wymień połamane kijki. Często narty mogą wymagać oddania do specjalistycznego serwisu, aby się nimi tam zajęli i zregenerowali. To wszystko jest niezwykle ważne, bowiem będzie miało wpływ nie tylko na ogólny komfort jazdy, ale przede wszystkim na Twoje bezpieczeństwo na stoku. Nie lekceważ więc tego, ale dokonaj rzetelnej analizy sprzętu i w razie potrzeby podejmij kroki, w celu jego naprawy lub wymiany na nowy, o ile zachodzi taka konieczność.

Warto również czytać poradniki na stronach sklepów ze sprzętem narciarskim, dzięki czemu będziemy też wiedzieć, jaki sprzęt będzie dla nas najlepszym wyborem.

 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane