Moda

Jak wybrać idealny kostium kąpielowy?

jak wybrac stroj kapielowy

Lato to czas, kiedy pokazujemy więcej ciała niż w inne pory roku. Większość ludzi bowiem, nie wyobraża sobie lata bez spędzania czasu nad wodą czy w basenie. Wiąże się to jednak, z odpowiednim dobraniem letniego ubioru. Na wakacjach jest nim oczywiście bikini.

Ubranie stroju kąpielowego to nie tylko okazja do popływania czy poopalania się na plaży. Służy on także eksponowaniu naszych kobiecych kształtów, nawet jeżeli nie każda ma figurę modelki. Dlatego, trzeba wiedzieć jak dobrać strój kąpielowy, aby ukryć drobne wady, a pokazać zalety naszego ciała.
Najlepiej, byłoby wybrać się do profesjonalisty w tej kwestii. W droższych i firmowych sklepach, doświadczone ekspedientki oraz przeszkolone w tym zakresie, pomogą więc dobrać prawidłowe bikini.

Nikt jednak nie powiedział, że bikini nie możemy dobrać sobie samodzielnie. Trzeba tylko określić jaki kształt figury posiadamy oraz jakie stroje, najlepiej się na nas będą prezentować. Bez względu na to czy mamy bardzo szczupłą figurę, czy też bardziej krągłą, prawidłowo dobrane bikini sprawi, że będziemy się na plaży prezentować doskonale.

stroj kapielowy dla gruszki

W artykule dowiesz się:

Bikini dla gruszki

Figura gruszki charakteryzuje się szerszymi biodrami, wąskimi ramionami, płaskim brzuchem i niewielkim biustem. Taka figurę, świetnie wymodelujemy odpowiednim strojem kąpielowym dwuczęściowym.
Najlepsze proporcje uzyskamy wybierając kostium dwuczęściowy ze stanikiem w wyrazistym kolorze. Szerokie ramiączka wraz z deseniem doskonale uwypuklą mały biust oraz poszerzą ramiona. Zachowamy dzięki temu, prawidłowe proporcje. Figi nie powinny być zbyt wymyślne, postawimy raczej na prosty krój. Można również dodać detale jak np. naszyjnik.

Ukrywamy brzuszek

W przypadku bardziej okrągłych kształtów i wydatnego brzucha, wybieramy strój jednoczęściowy, który wymodeluje talię. Możemy też zdecydować się na tankini, ale musimy go dobrze dopasować do naszych rozmiarów. Ten rodzaj stroju pozwoli nam ukryć wszelkie niedoskonałości, a także optycznie wyszczupli naszą figurę. Tankini modne jest od lat 90. i wciąż jest to najczęściej wybierany strój kąpielowy przez kobiety w rożnym wieku.

Przeczytaj także:  Najmodniejsze fasony damskich szpilek
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Moda

Najlepsze swetry damskie na zimę

Swetry damskie są wyśmienitym doborem konfekcji na okres jesienno – zimowy. Możemy wyróżnić kilka gatunków swetrów chętnie zakładanych przez kobiety
Moda

Rękawiczki skórzane – jakie kupić?

Rękawiczki skórzane mają wiele przymiotów, których nie posiadają opcjonalne wersje rękawic na zimę. Można powiedzieć o nich wiele, a co