Nowości

Jak wybrać mieszkanie na własne potrzeby?

Wybór własnego mieszkania zazwyczaj jest bardzo emocjonujący, jednakże trzeba pamiętać także o zdrowym rozsądku.  O ile atrakcyjna cena za nowe mieszkanie jest sprawą dość istotną dla większości osób, to jednak nie powinna przysłaniać możliwości kupienia mieszkania, które będzie całkowicie spełniało potrzeby właścicieli. Jak więc wybrać idealne mieszkanie?

Przede wszystkim dobrze jest obserwować aktualne projekty deweloperskie i inwestorskie, które mamy do dyspozycji w swoim otoczeniu. Większość z nich to ciekawe mieszkania tworzone w cichych dzielnicach, dzielone na różny metraż oraz kondygnacje. Dobrze jest wybierać mieszkania nowe ze względu na nowoczesne budynki oraz wiele udogodnień, np. miejsca parkingowe dostępne dla każdego mieszkania osobno.

Ustal okolicę

Podstawową sprawą jest znalezienie takiej okolicy, która jest najkorzystniejsza. Oznacza to konieczność przeanalizowania swoich potrzeb. Zazwyczaj osobom niezmotoryzowanym polecane są mieszkania bliżej centrum albo w okolicy, która posiada dobrą sieć komunikacyjną. Dla osób często wyjeżdżających np. w delegację istotne będzie mieszkanie blisko dróg wylotowych z miasta. Dla rodzin ważna jest dostępność placówek medycznych oraz przedszkoli i innych ośrodków aktywizujących dla dzieci. Osoby starsze będą potrzebowały z kolei bliskości przychodni lekarskich oraz możliwości łatwego dojazdu komunikacją miejską do centrum. W każdym przypadku natomiast niezbędne jest posiadanie w okolicy aptek, małych sklepów czy kiosków.

Wybierz metraż

Drugą sprawą jest wybór metrażu, zwłaszcza jeśli mieszkania oferują kilka różnych opcji ze zróżnicowaną ilością pomieszczeń. Klasyczna kawalerka może sprawdzić się dla młodych małżeństw, osób samotnych i pracujących czy osób starszych, którym zależy na niższych opłatach i mniejszej powierzchni do porządkowania. Z kolei rodziny będą potrzebowały mieszkań większych, często 2-3-pokojowych z uwagi na konieczność rozlokowania dzieci. Młode małżeństwa prowadzące własną działalność jeden pokój będą chciały przeznaczyć na biuro. Warto też zastanowić się, czy w przyszłości planujemy wynajem mieszkania; jeśli tak, lepiej sprawdzą się te kilkupokojowe, z uwagi na np. możliwość wynajęcia ich studentom.

Przeczytaj także:  Sposoby na twardą wodę w domu!

Odpowiednia kondygnacja

Równie istotna jest kondygnacja, na jakiej  leży mieszkania. Mieszkania na parterze będą dobre dla osób starszych oraz tych, którym zależy na posiadaniu ogródka. Środkowe piętra zwykle wiążą się z większym komfortem cieplnym oraz wyciszeniem; dobrze sprawdzą się także dla rodzin. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach świetnie sprawdzą się dla osób, którym zależy na ładnym widoku, prywatności (brak sąsiadów u góry) oraz lepszym doświetleniu wnętrza mieszkania.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane