Biznes Biznes i praca

Biuro wirtualne – dlaczego idealne dla małego biznesu?

W dobie rozwoju internetu dla coraz większej liczby firm posiadanie stałej siedziby przestało być koniecznością. Coraz więcej biznesów, szczególnie małych i średnich, które są siłą naszego kraju, prowadzonych jest w zaciszu mieszkań, w 100% zdalnie. Z drugiej strony posiadanie biura i sekretariatu to szereg korzyści, które trudno przecenić. Dlatego właśnie powstały biura wirtualne – doskonała alternatywa dla wolnych biznesów.

Co to jest biuro wirtualne?

Wirtualne biuro to alternatywa do prowadzenia klasycznego sekretariatu, który generuje koszty często nie do przejścia dla małych firm lub osób dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą. Dzięki temu istnieje możliwość wynajęcia biura jedynie na określony czas (np. kilka dni w miesiącu), z dostępem do sali konferencyjnej czy szkoleniowej. Biura wirtualne mogą również pozwolić na uzyskanie prestiżowej lokalizacji w centrum miasta oraz pełną obsługę sekretariatu w atrakcyjnych cenach.

Prowadzenie biura

Minimalizacja kosztów to jeden z największych atutów wirtualnego sekretariatu. W cenie kilkuset złotych miesięcznie możesz otrzymać takie usług jak:
1. adres wirtualny w prestiżowej lokalizacji – możliwość rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji w centrum miasta, umieszczenie takiej informacji na stronie internetowej czy wizytówce, a nawet tabliczki z nazwą firmy na budynku;
2. obsługa połączeń telefonicznych, korespondencji, poczty mailowej (również w kilku językach);
3. możliwość przechowania dokumentacji;
4. własna linia telefoniczna;

Idealne miejsce na spotkanie z klientem

Nawet jeśli Ty i Twoi pracownicy przez większość czasu pracujecie zdalnie, to z pewnością często zdarzają się sytuacje, w których posiadanie biura byłoby ogromną zaletą – przeprowadzenie szkolenia czy rekrutacji, sesja zdjęciowa w profesjonalnym biurze czy spotkanie z klientem lub kontrahentem. Biuro wirtualne umożliwia wynajęcie atrakcyjnych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych i szkoleniowych w okresie krótkoterminowym. Dzięki temu płacisz za biuro tylko wtedy, gdy jest Ci ono niezbędnie potrzebne.
Coworking, wirtualne biura i sekretariaty to przykład rosnącego zaplecza dla freelancerów i firm, którzy nie mają potrzeby pracować stacjonarnie. Warto znać możliwości jakie daje rynek – może to pozwolić na oszczędności nawet kilkunastu tysięcy miesięcznie. Nowoczesny biznes to nowoczesne rozwiązania, które jak ulał pasują do Twojej firmy – takie są właśnie biura wirtualne.

Przeczytaj także:  Co to jest ETF? Czym różni się od tradycyjnego fuduszu inwestycyjnego?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowy kierunek studiów FinTech
Biznes Biznes i praca

Zakładasz biznes? Z kim warto współpracować?

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy będziesz musiał zatrudnić pracowników lub rozpocząć z kimś współpracę partnerską. Na co warto zwrócić
Biznes i praca Praca

Jak skutecznie rozwiązać umowę o pracę?

Warto przed podpisaniem umowy o pracę dokładnie zapoznać się z wszystkimi obowiązkami, jakie nakłada na nas taka umowa oraz sprawdzić,