Umowy i polisy

Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla nowej firmy?

Konto bankowe i kredyty

Zakładanie własnej firmy to często milowy krok w karierze, zwłaszcza jeśli od dawna nie może się znaleźć satysfakcjonującego zatrudnienia. Warto jednak pamiętać, że o osiąganym sukcesie decydują nie tylko posiadane kwalifikacje zawodowe, ale również rozsądek w zarządzaniu. Jednym z najważniejszych kroków powinno być więc wybranie najbardziej konkurencyjnego konta firmowego. Jakie kwestie należy mieć na uwadze?

Konto bankowe – co firma powinna wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim, warto zastanowić się nad ewentualnymi kosztami. Ofert bankowych jest bardzo wiele, dlatego decyzja nie może być przypadkowa. Zazwyczaj proponowane są specjalne pakiety dla firm, które obejmują między innymi kilka całkowicie darmowych przelewów w miesiącu. Poza opłatami za prowadzenie konta i korzystanie z bankomatów, trzeba sprawdzić ile kosztuje wykonanie przelewu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego, ponieważ każda firma jest w obowiązku wykonywania ich co miesiąc. Jeśli planuje się współpracę z klientami zagranicznymi, niezbędne jest porównanie opłat za przelewy poza granice Polski.

Właściciele firm powinni mieć na uwadze także dodatkowe profity dla beneficja, jakie wynikają z założenia konta. Wiele banków proponuje między innymi linię kredytową, która – w przypadku start-upów, mających zdecydowanie więcej wydatków niż wpływów – może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Ponadto, właściciel firmy, która dopiero zaczyna swoją działalność powinien także wziąć pod uwagę kwestię ewentualnych kredytów dla firm, jakie są oferowane w banku, w którym planuje założyć konto. Taki bank jest bowiem w większości przypadków naturalnym wyborem dla osoby, która planuje wzięcie kredytu. Dodatkowo, stali klienci bardzo często mogą liczyć na zaproponowanie atrakcyjniejszych warunków niż osoba „z ulicy”.

Podsumowując…

Im ciekawszy i bardziej konkurencyjny jest asortyment dodatkowych produktów finansowych, tym lepiej, w szczególności jeśli chce się zaciągnąć kredyt dla nowych firm. Zanim wybierze się konto bankowe idealne dla swojej firmy, trzeba porównać dostępne oferty. Ułatwieniem mogą stać się porównywarki dostępne w sieci, które są na bieżącą uaktualniane.

Przeczytaj także:  Jakie dokumenty będą potrzebne przy wnioskowaniu o pożyczkę gotówkową?
Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

  1. Avatar

    Kolega Grzegorz

    27 kwietnia 2021

    Ech te kredyty. Nawet w Niemczech bez tego sie nie obejdzie, chociaz tutaj na szczescie sa i inne pomoce ze strony Panstwa, a firma brata w ktorej pracowalem dostala solidny zastrzyk gotowki z powodu covid. Inna rozmowa 😉

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Umowy i polisy

Czarny piątek – oszczędność czy wydatek?

Czarny Piątek bardziej znany jako Black Friday to dzień po święcie Dziękczynienia, w który sklepy zarówno internetowe, jak i stacjonarne
Umowy i polisy

Jakich zmian można dokonywać w polisie?

Polisa na życie zawiera szereg istotnych informacji, które jednak, w czasie jej trwania, mogą ulegać zmianie. Zwróćmy uwagę na fakt,