Nowości

Kupujemy wannę – na co zwrócić szczególną uwagę?

Wanna czy prysznic? Ten problem dotyka każdego, kto podchodzi do wyposażania łazienki w swoim mieszkaniu. Opinii na ten temat jest wiele, a wybór zależy w zasadzie od indywidualnych preferencji. Jeśli jednak zdecydujemy się na wybór wanny warto poznać kwestie, którym należy przyjrzeć się bardziej szczegółowo.

Akryl czy żeliwo?

Wybierając wannę warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została zrobiona. Ogromną popularność zyskały już sobie wanny wykonywane z akrylu. Przede wszystkim są lekkie i łatwe w utrzymaniu. Ponadto wanny akrylowe posiadają doskonałą izolację, co zapobiega charakterystycznemu „dudnieniu” wody w trakcie jej nalewania. Innym, także interesującym, rozwiązaniem jest instalacja wanny żeliwnej, posiadającej pokrycie z emalii. Jej trwałość zależy od tego, czy została wytłoczona z jednego arkusza blachy o odpowiedniej grubości. Jednolita struktura chroni przed korozją. Pokrywająca żeliwo emalia powinna być cienka oraz elastyczna. Dzięki temu jest bardziej odporna na uszkodzenia i dłużej utrzymuje temperaturę wody.

Rozmiar, kształt oraz pojemność

Zasadnicze cechy każdej wanny, na które musimy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu. Najczęściej spotykanym kształtem jest prostokąt. Dosyć popularne są także tzw. wanny narożnikowe. W przypadku wanien wolno stojących warto postawić na koła i owale. Wypadkową rozmiaru i kształtu wanny jest jej pojemność. Najmniejsze modele, o wymiarach około 1 m2, mieszczą w granicach 75 litrów wody. Największe modele mogą poszczycić się pojemnością na poziomie 400 litrów.

Kolor wanny

Wybór odpowiedniego koloru wanny również ma spore znaczenie. Nie wpływa on na jej trwałość, ale decyduje o harmonii wnętrza łazienki. Żelaznym standardem, który sprawdza się w wielu aranżacjach, jest oczywiście biel. Z drugiej strony producenci oferują nam również wanny w kolorze czerwonym, czarnym czy też srebrnym. Wanna wolno stojąca, z efektownymi, ozdobnymi nóżkami, może w łatwy sposób stać się prawdziwą ozdobą naszej łazienki.

Przeczytaj także:  Rękawiczki rowerowe – zbędny gadżet czy przydatne akcesorium?

Opcje dodatkowe

Kupując wannę warto także zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe. Nawet w łazience o niewielkich rozmiarach możemy zainstalować wannę wyposażoną w opcję hydromasażu. Dosyć popularne są także produkty posiadające podgrzewacz wody oraz automat do dezynfekcji.

Nawet wybór takich elementów wyposażenia jak wanna powinien być dokładnie przemyślany. Wszakże chodzi nam w tym przypadku nie tylko o trwałość, ale także estetykę oraz funkcjonalność urządzenia. Kierując się powyższymi podpowiedziami z pewnością można wybrać model idealny dla naszych potrzeb.

 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane