Edukacja

Nauka angielskiego on-line? Czy warto próbować?

Wymówki o braku czasu na lekcje angielskiego mogą pójść w niepamięć. Wszystko dzięki programom i aplikacjom do nauki angielskiego on-line. Osoby, które są zainteresowane takim typem nauki, mogą przebierać w rodzajach i sposobach edukacji.

Aplikacje na telefon

Proste aplikacje na urządzenia mobilne do nauki angielskiego on-line polegają na powtarzaniu słówek i zwrotów z różnych tematów. Często w aplikacji możemy śledzić swoje postępy, regulować częstotliwość i liczbę powtórek oraz wybierać interesujące nas tematy.

Bardziej rozbudowanymi programami do nauki angielskiego on-line są na przykład Vocabus czy Angprofi. Pogramy te umożliwiają naukę przydatnych zwrotów, konstrukcji gramatycznych, idiomów a także posiadają do dyspozycji słowniczek oraz zestawy ćwiczeń.  Wiele z tych programów posiada wersję podstawową i premium. W wersji premium możemy mieć dostęp do większej liczby ćwiczeń lub też statystyk swojego konta.

Kursy on-line

Zaawansowaną formą nauki angielskiego on-line są przygotowane całe zestawy kursów, które składają się z kilkunastu lekcji. W skład programu wchodzą teksty do czytania, nauka zwrotów, konstrukcji gramatycznych czy idiomów. Takie kursy są już niestety płatne, choć są to ceny o wiele niższe niż np. semestr nauki w szkole językowej.

Nierzadko w ramach nauki angielskiego on-line możemy skorzystać nie tylko z przygotowanych kursów internetowych, ale także pomocy nauczyciela czy nawet native speakera. W ramach kursów mamy do dyspozycji określoną liczbę godzin i kontaktujemy się z nauczycielem przez Skype lub inny program do rozmów wideo. Dzięki temu, nie wychodząc z domu, możemy efektywnie uczyć się języka angielskiego.

Czy warto próbować?

Nauka angielskiego on-line jest wygodnym i efektywnym sposobem nauki. Jest ona szczególnie polecana dla tych osób, które nie mogą sobie pozwolić ze względu na brak czasu czy funduszy na naukę u lektora czy w szkole językowej. Ta forma nauki języka obcego z pewnością wymaga więcej samodyscypliny od nas samych. Jednak jeśli spełnimy ten wymóg, to nauka angielskiego on-line z pewnością przyniesie oczekiwane efekty.

Przeczytaj także:  Kącik dla dziecka do nauki – jak go urządzić?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym