Sport Trening sportowy

3 skuteczne ćwiczenia na brzuch

Ćwiczeń na mięśni brzucha jest naprawdę dużo. Poza najpopularniejszymi i „najzwyklejszymi” brzuszkami, mamy ćwiczenia w pozycji leżącej, półleżącej lub stojącej. Przykład kilku skutecznych ćwiczeń na brzuchu znajdziecie tutaj.

Podnoszenie tułowia w leżeniu tyłem

To skuteczne ćwiczenie na mięśnie brzuchu wykonujemy w pozycji leżąc na plecach. Dłonie krzyżujemy na karku, prostujemy barki tak, by łokcie dotykały podłoża. Następnie unosimy zgięte nogi pod kątem 90 stopni. Stopy powinny być złączone.

Po przyjęciu pozycji wyjściowej, napinamy mięśnie brzucha i unosimy górną część pleców. Ręce trzymamy za głową, łokcie wyprostowane, które unosimy siłą mięśni brzucha.

Unoszenie nóg w pozycji leżącej

Jest to jedno z popularniejszych ćwiczeń mięśni brzucha ze względu na jego skuteczność w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Ćwiczenie to polega na unoszeniu nóg do pozycji pionowej. Pozycją wyjściową ćwiczenia jest leżenie na plecach. Dłonie kładziemy na karku, łokcie uginamy i opieramy na podłodze. Kolana zginamy pod kątem 90 stopni, stopy opierają się na podłożu. Po przyjęciu pozycji, napinamy mięśnie brzucha i unosimy uda do pionu, cały czas trzymając kolana ugięte. Następnie opuszczamy nogi, dotykamy stopami ziemi i ponownie wykonujemy ćwiczenie. Najlepszą efektywność ćwiczeń osiągniemy przy braku przerw między powtórzeniami.

Skręty tułowia w pozycji leżącej

Kładziemy się na plecach, dłonie układamy na karku, łokcie uginamy i dotykamy nimi podłoża. Unosimy ugięte nogi, które powinny być zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Nogi odwodzimy na boki, ich pozycja powinna przypominać literę V.

Napinamy mięśnie brzucha, unosząc górną część pleców kierujemy prawy łokieć w kierunku lewego kolana. Wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie w przeciwną stronę – kierujemy lewy łokieć w kierunku prawego kolana. To skuteczne ćwiczenie na brzuch rozwija boczne partie mięśni brzucha.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Sport Trening sportowy

Najciekawsze sporty ekstremalne

Czego to człowiek już nie wymyśli? Sport to zdrowie, ale czy ekstremalne sporty to jeszcze zdrowie, czy utrata rozumu? Przeczytaj
Sport Sprzęt sportowy

Strój bramkarza – co kupić?

Jeśli ktoś gra w piłkę, to oprócz talentu, odrobiny szczęścia i treningów, potrzebuje również odpowiedniego stroju. Co powinno się jednak