Sport Trening sportowy

Najciekawsze sporty ekstremalne

Czego to człowiek już nie wymyśli? Sport to zdrowie, ale czy ekstremalne sporty to jeszcze zdrowie, czy utrata rozumu? Przeczytaj z jakimi najciekawszymi ekstremalnymi sportami możesz się spotkać!

Wspinaczka po lodowcu

Sama wspinaczka w górach już jest trudna. Chodzenie po lodowcach także,  zimno, ślisko i człowiek nigdy nie jest bezpieczny. Co jeszcze wymyślono? Tak, nie mylicie się, wspinaczkę po lodowcu. Nie obejdzie się bez raków, czekanów i doskonałej kondycji. Ciekawe jak oni dają radę z rękami, skoro palce są tak ważne przy wspinaczce? Poza tym, miejsca, których przed chwilą się trzymali szybko topnieją i mogą odpaść.

Inny surfing

Surfing nie jest żadnym ekstremalnym sportem. Można się już nawet spotkać z jeżdżeniem na desce po piaszczystych wydmach. Ale to jeszcze nic, bo coraz modniejszy staje się surfing wulkaniczny. Śmiałkowie zjeżdżają na desce po stokach czynnego wulkanu. No cóż, chyba lubią się ubrudzić.

A może balon?

Ale nie lot balonem. To jest pikuś. Odważyłbyś się na przejście na linie zawieszonej miedzy dwoma balonami? Francuscy linoskoczkowie zdecydowali się na takie ekstremum. Chociaż widoki mieli ładne.

Bungee?

Bungee nie wydaje się nikomu już wyjątkowo ekstremalnym sportem, ale co wymyślili Australijczycy? Bungee z krokodylami. Nie ma to jak skoczyć na główkę do rzeki pełnej krokodylów, gdzie każdy może akurat zgłodnieć w chwili, gdy twoja głowa ląduje w wodzie.

Najbardziej ekstremalny sport

Coś co trudno będzie pobić, a co udało się Felixowi Baumgartnerowi, to skok ze stratosfery. Wykorzystanie nowych technologii, niewiarygodna wysokość, pobicie wszelkich rekordów i najważniejsze – udało mu się to przeżyć!

To co nabuzowani adrenaliną, czy jednak wystarcza Wam endorfiny z siłowni i adrenalina, gdy szef podnosi Wam ciśnienie?

Przeczytaj także:  Królowa dyscyplin sportowych
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Sport Sprzęt sportowy

Strój bramkarza – co kupić?

Jeśli ktoś gra w piłkę, to oprócz talentu, odrobiny szczęścia i treningów, potrzebuje również odpowiedniego stroju. Co powinno się jednak
Sport Trening sportowy

Jak uniknąć kontuzji na siłowni?

Jak uniknąć kontuzji? O czym nie można zapominać przed treningiem? Przede wszystkim pamiętaj o zwróceniu się o pomoc przy układaniu